• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам Wordpress developer

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,335
3,761
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Sapphire RX 470X Nitro+ 8GB
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Станува збор за веќе готов сајт на клиент за маркетинг со фокус на e-commerce (Woocommerce и плаќање има инсталирано), со тоа што има некои технички проблеми и плус треба да се средува козметички, ама тоа самиот клиент ќе ви каже, јас само можам да ве поврзам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,629
Мислења
821,990
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно