Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Барам WordPress Dev Expert

draey

Gaining Experience
15 јануари 2010
223
254
Куманово
draey's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 3700X + beQuiet! Dark Rock 4
Motherboard
Asrock X570 STEEL LEGEND
Storage
M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + Samsung 860 EVO 500 GB + 1TB WD EZEX
PSU
650W RIOTORO ENIGMA G2
RAM
32GB G.SKILL Trident Z RGB NEO
Video card
GIGABYTE GTX1660 SUPER GAMING OC 6GB
Case
Cooler Master Storm Scout 2
Mouse
Logitech G403
Audio
Phillips BTD7170
Monitor
Acer Nitro VG252Q IPS, 240hz, Full HD
OS
Windows 10 Pro
Имам еден проблем со WordPress што неможам никако да ги решам. Кога ќе ставам реклами со Quick Adsense плагинот целиот сајт се поремети( footerot се качува горе, ја блокира содржината, не се појавуваат реклами итн.). На хостингот имам уште вордпрес сајта кои функционираат без никаков проблем. Пробано е деактивација на сите плагини, нова инсталација на вордпрес, сменети различни теми, сменет плагин за внес на реклами и проблемот си стои уште.

Ако има некој херој да се јави да го режи проблемот би бил благодарен многу. Се разбира за одредена сума. За повеќе инфо пп, тука на темата или на број 078/277-498 Вибер.
 

draey

Gaining Experience
15 јануари 2010
223
254
Куманово
draey's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 3700X + beQuiet! Dark Rock 4
Motherboard
Asrock X570 STEEL LEGEND
Storage
M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + Samsung 860 EVO 500 GB + 1TB WD EZEX
PSU
650W RIOTORO ENIGMA G2
RAM
32GB G.SKILL Trident Z RGB NEO
Video card
GIGABYTE GTX1660 SUPER GAMING OC 6GB
Case
Cooler Master Storm Scout 2
Mouse
Logitech G403
Audio
Phillips BTD7170
Monitor
Acer Nitro VG252Q IPS, 240hz, Full HD
OS
Windows 10 Pro
Решен проблем благодарение на @shooter
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.822
Членови
34.921
Огласи
2.635
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно