• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам волонтери вебмастери/соработници за DotA related сајт

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Немам време самиот да работам на сајтот, а стар е 2 години.

Ми требаат соработници (најмалку 1) кои треба да се DotA addicts или да имаат прилично големо познавање или искуство со играта.

Работата е доброволна и би се состоела од ставање нови содржини и/или додавање на статични страници кај што ќе бидат објаснети одредени концепти на играта или собрани интересни работи на едно место :)
Доколку некој има желба, можно е и менување на целиот концепт и CMS.

За да ја направам наједноставна работата, инсталирав wordpress, што значи дека вебмастерите немора да имаат којзнае колкаво познавање во областа на web developing.

Значи, засега е чисто од љубов, а при евентуална идна заработка, соработниците би добивале одреден процент од добивката.

Сајтот е http://dota.ws (ws = website) и е моментално листан како mirror на официјалниот сајт за download na DotA http://getdota.com
Исклучиво е на Англиски, ама доколку некој изрази желба можно е и додавање на други.
Најверојатно деновиве ќе направам интервју со IceFrog, што би требало да му даде некоја стартна основа на сајтчето.

Само како илустрација колку е популарна играта во светот, ќе ви кажам дека само последниве 9 дена има над 60000 downloads само од мојот mirror.

Заинтересираните нека одговорат тука и/или нека ме исконтактираат на [email protected]

Поздрав :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,981
Мислења
854,162
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно