1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам веб старана за продажба на хардвер

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од bokiscout, 17 Април 2012.

 1. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  гледав негде на форумов пред околу 1-2 месеци некој од членовите рече дека купувал преку интернет од една страна, ако добро се секавам доменот беше комбинација од ладно и процесор forzencpu, coldcpy итн.. карактеристично е што кога ке ја отвориш доминира жолтата и бела боја (жолто бела позадина и црни букви) продаваат компјутерски хардвер фан контролери, вентилатори, кулери, монитори... повеке информации за страната неможам да ви дадам. Му текнува на некој која страна ја барам? (памет во глава за друг пат и запамтување во фејворитс на се што е интересно и корисно)
   
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,506
  10,526
  13 Јуни 2009
 3. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  јок не е таа единствено членот што пазарел ако ја прочита темава може да му текне која страна ја барам а во мегу време ке барам по гугл нешто можда ке ја најдам
   

Сподели

Вчитување...