• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Baram soveti...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Forumko

Intern
14 октомври 2008
351
3
Zdravo,

Би сакал да започнам некој веб проект, сличен на порталите Точка, Он Нет, Идивиди итн итн... само сакам да биде малце поразличен од овие, е сега потребни ми се неколку совети од вас за тоа што да сменам, како да го промовирам сајтот да го знае јавноста итн итн..? Па советувајте :D

Фала однапред.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Па рекламирај го на телевизија,на гугл,стави реклама на радио,така најдобро би го рекламирал,ама прво треба да го средиш сајтот,да не речат,глеј го овој што рекламира... :D Не знам што да смениш,мислам...што ти нема на идивиди и он.нет :)
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Па незнам, стварно се имаат порталиве, единствено може да си одбереш конкретен стил, пример ако си рокер пишуваш се за рокот, ако си гејмер одбери конкретно за игри да пишуваш.

Значи по мене мајката сега му е за нешто специални да се пишува, што го нема толку застапено.
А такви работи има многу, ама ќе се помучиш малку ако сакаш една тема да ја разработуваш.

А за реклама како ќе ти текне, ако сакаш од старт озбилно да ја сватиш работата освен по луѓе, форуми, гоогле итн.. и на телевизија, радио и огласи стави се
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Биди оригинален, направи бренд од порталот, пробај искористи ги можностите на новиот т.н. web 2.0 тренд, влези во блогерајот на некаков начин и нормално вообичаените начини како купување банер простор во било кој тип медиум што за проект на почеток е најчесто тешко.

Ова онака општо... за подетално ќе мора да се види твојот продукт.
 

Rocco

Intern
2 јануари 2010
15
0
Prvo koncipiraj go sajtot, pa otkako ke go zavrsis posle ke pravis strategija kako da go promoviras. Rabotava "Ribata vo moreto, Tavata na ognot" ... Cekor po cekor druze:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно