• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам соба во Скопје !!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Деновиве се селам во Скопје, па барам соба. Моментално ги разгледувам огласите на 24часа и Огласник М, ама да прашам и некој од вас да не издава или бара цимер.
Барам некаде во Карпош 1, 2, Тафталиџе 1, Центар, Капиштец... отприлика тој реон.
Собата по можност да е со посебен влез, мини кујна, купатило, парно...
Може да е во зграда или куќа.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Good luck :) И јас планирам да се префрлам, ако испадне тоа да биде набрзо, би можеле да бидеме цимери :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Може да се затвори темата. Веќе 2 недели сум Скопје, моментално Карпош 1, уште без интернет (моментално дома на викенд). Андријески ако ти треба цимер кажувај, можеме да се договориме некако.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,661
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно