1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам шема за ФМ предавател

Дискусија во форумот 'Антени,предаватели,апарати/уреди и останата опрема' започната од daceee90, 17 oктомври 2008.

 1. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Вака барам некоја шема ми треба колку за почеток регистрирав CH домаин за интернет радио станица имам ја користам но сакам сеа и на фрекфенција колку за почеток ми треба некоја проста шема со мал домет колку да пробам па понатака ако има работа сакам да пријавам фрекфенција доколку има некоја шема ваква како што барам постирајте.Фала однапред ПОЗЗ
   
 2. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 4. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  gOJDO, trakilaki, zorancho i spiderman lece te se idioti prokleti i retardirani
   
 5. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Sega gledam i vo najnovoto izganie na EMITER ima shema za FM bug.
   
 7. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Za ispravna bi trebalo da e ispravna posto mislam deka tamu imase semi na vekje probani predavateli od renomirani proizvodi. A za probuenje ..... jok....ja neam probano:)
   
 8. Supervisor

  Supervisor
  Intern

  82
  19
  15 oктомври 2008
  Имам јас готов предавател, со шеми од емитер
   
 9. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  gOJDO, trakilaki, zorancho i spiderman lecete se idioti prokleti i retardirani
   
 10. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Tie od emiter shto se se so mokj pomala od 1W. Oti neznam kako e po novo ama mislam deka ako imash 700mW predavatel na 3metra band mora da imash dozvola t.e. da idesh k'j AEC i da si platish za radio :)
   
 11. Hakerstain

  Hakerstain
  Intern

  33
  0
  11 Декември 2008
  Ovde ja imas naj prostata sema koja moze da se najde.
   
 12. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  gOJDO, trakilaki, zorancho i spiderman lecete se idioti prokleti i retardirani
   
 13. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Стави ајде некоја ... само отвори нова тема плиКС =)
   
 14. Hakerstain

  Hakerstain
  Intern

  33
  0
  11 Декември 2008
  Daj prati mi na mene sema ..... [email protected]
   
 15. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Staviv sema od SW predavatel
   
 16. go4o

  go4o
  Intern

  15
  0
  7 Март 2010
  Барам мала шема за ФМ радио до кај 1 км може и повеќе едноставна. имам телевизори радиа од југословенско произвотство и сакам да ги искористам од нив деловите ........пишете на мојот меил [email protected]
  ОДНАПРЕД ВИ СЕ ЗАБЛАГОДАРУВАМ :D
   
 17. go4o

  go4o
  Intern

  15
  0
  7 Март 2010
  Дали имаш некоја шема ако имаш еве ти мој мсн [email protected] и скајп goran4o50 pozz
   
 18. Dragan_Drazo

  Dragan_Drazo
  Intern

  95
  2
  16 Мај 2008
  prvo ti da si prasas ubavo dali voopsto smees toa da go pravis da ne ti dojdat da te izgorat za wifi znam deka smes dali 100 mw ili 251 mw jacina na antena taka da prvo procepkaj po zakonite sto smees a sto nesmees da ne si napravis problem. zs mislam deka nema da smees toa da go napravis
   
 19. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  На ФМ радио подрачје може да зрачиш со моќност не поголема од 50nW :)
   
 20. Dragan_Drazo

  Dragan_Drazo
  Intern

  95
  2
  16 Мај 2008
 21. go4o

  go4o
  Intern

  15
  0
  7 Март 2010
  еве ти линк за предавателче до 800 метра [ame]http://www.youtube.com/watch?v=J_s2LbWdMQk[/ame]
   
 22. go4o

  go4o
  Intern

  15
  0
  7 Март 2010
  Јас имав голем професионален предавател ама то е ме пријавија и ме изгорија во пари ми го зедоја ама како сто ме тера паметов пак изглеа ке правам :rolleyes:
   
 23. petar.bt

  petar.bt
  Intern

  731
  20
  12 Август 2007
  вака ова пушта некој радио на 800 метра околу мене и ќе ме слуша кај што си пеам?:D на што фреквенција ќе ме слуша. можи некој да објасни малце
   
 24. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  На ФМ фрекфенција. Најверојатно ќе ја подесиш точно на која ќе е.
   
 25. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Како се подесува ова, и може некој да ми каже подетално како да ја направам плочката, ми кажаа дека имало видеа ама немам доволно нет за да гледам :S
   

Сподели

Вчитување...