• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам SDRAM 128/256 MB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

alekcackko

Gaining Experience
10 август 2012
438
70
Битола
Како што е насловот на темата, дали има некој таков рам за продавање? Ми треба за постар компјутер.
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,580
2,046
Јaс мислaм декa имaм, пoвеќе плoчки. Мoментaлнo сум нaдвoр oд Мк, нo утре се врaќaм, пa ќе прoверaм. Дoкoлку те зaбoрaвaм, т.е. ме немa зa 2-3 денa, пиши ми ПП.

П.с. Грaтис ќе ти ги дaдaм, дoкoлку имaм.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,827
7,427
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Имам неколку, ако си од Скопје дојди земи ги, таман се мислев пред некој ден дали да ги фрлам. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

alekcackko

Gaining Experience
10 август 2012
438
70
Битола
Имам неколку, ако си од Скопје дојди земи ги, таман се мислев пред некој ден дали да ги фрлам. :)
Не сум од Скопје, али ако може преку карго и цената за каргото заедно да ја платиме?
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,580
2,046
Не сум од Скопје, али ако може преку карго и цената за каргото заедно да ја платиме?
Првo ми веше чуднo, нo пoтoa видoв декa имaш 17 гoдини. :D

Дoкoлку имaм, ќе ти пуштaм пo кaргo нa мoјa сметкa.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Imam i jas, komu treba neka kaze
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
133 ако не се лажам. Која како. Мислам дека имам една 512-ка, некоја 128-ка имам, 64-ки, 256 не знам, да погледнам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,336
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно