1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам расипан mx518 или g400 со исправен скрол

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од DarthJe5us, 24 Март 2020 во 14:13.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,516
  1,170
  2 Јануари 2012
  Како што е насловот, имам Logitech G400 маус со дефектен скрол. Би сакал да го поправам па ако некој има mx518 или g400 што се расипани ама имаат исправни скролови или има скрол ептен работа би ми завршило додека да најдам маус за купување.
   
  Последна промена: 24 Март 2020 во 14:18
 2. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  152
  65
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Провери на ebay мислам имаше. Јас од таму жицата ја заменив на mx518.
  Иначе, mx518 - тенк од маус! Ова веќе му е 12та година! :)
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,104
  3,584
  18 Април 2007
  Исто, исто. Дали се 12 или 13 веќе не знам.
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,516
  1,170
  2 Јануари 2012
  Не ми се чека ама ако нема друга опција ќе порачам.
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,516
  1,170
  2 Јануари 2012
  последен бамп пред да порачам од нет
   

Сподели

Вчитување...