1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

барам работа

Дискусија во форумот 'Вработување' започната од [email protected], 17 Септември 2010.

 1. D@re

  [email protected]
  Intern

  68
  7
  22 Април 2009
  Здраво, дали некој знае каде да најдам работа која што би можел да ја работам додека студирам факултет. Дали тоа би било од дома или пак на некој проекти, само да биде одреден број на часови за да би можел да постигнам со факултетот. Студент сум при ПМФ- Интернет и мобилна технологија(апсолвент). Имам познавање од C++, C#, ASP, PHP,MySQL,Java, HTML...
   
 2. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Можеш да се обратиш во некоја од компаниите кои се занимаваат со развој на софтвер. Сигурно некои ќе ти овозможат да работиш неколку часа на ден.

  Листа на компаниите можеш да ја најдеш овде:
  http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=17490
   
 3. Strumjan

  Strumjan
  Intern

  85
  3
  2 oктомври 2008
  Машко
  Можеш да се јавиш и во Сигма-СБ, отворени се постојано за вредни и за работа желни студенти.
   
 4. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Mozes da se obratis i vo Seavus oni postojano primaat studenti na praktikantska rabota ,a i tie sto dobro se pokazuvaat najcesto gi zadrzuvaat za postojano.
   

Сподели

Вчитување...