• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам работа како графички дизајнер?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Baram rabota kako Graficki Dizajner za dizajnersko studio pod uslov da e rabotata preku net poshto sum student vo Sofija.
Rabotam vo Photoshop i Illustrator samo so pocnav.
Rabotev kako owner na strana za graficki dizajn (www.ray-industries.be) koja me vklucuvashe vo Pisuvanje na Tutoriali i Operator na Help Desk.

Zaintresirani neka se obratat na mojot e-mail: [email protected]

p.s. momentalo sum clen na deviantART
http://www.puler.deviantART.com

Nesto od mojata segasna rabota:

Flayer DesignIllustrator - Conceptual WorkLogo DesignInterface Design

 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Со среќа :bravo:

А дали би бил заинтересиран за одредени мини-проекти? Во случај да испадне нешто, да бидеш ангажиран за конкретно нешто..

Не е лошо и да разгледаш некои freenlance сајтови или да учевствуваш на натпревари за логоа и слично.. Доколку си квалитетен, поисплатливо ти е да работиш за себе :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Da jas pa zaboraviv na tie obicno tie se so contests neli i birat posle pobednik itn itn... da dobra ideja ic ne mi tekna na niv.

Fala mnogu.

p.s. imas nekoj sajt taka popoznat so e od taa kategorija?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@digitalmartin
Па види има и на 99designs натпревари каде што тој што треба да ја даде наградата не ја дава, само што наредниот пат кога пушта натпревар нема да му се пријави никој зошто победникот одма остава порака дека не ја добил наградата. Само што ваквите случаи се многу ретки
 

digitalmartin

Intern
10 јули 2007
76
3
designs.blog.com.mk
@digitalmartin
Па види има и на 99designs натпревари каде што тој што треба да ја даде наградата не ја дава, само што наредниот пат кога пушта натпревар нема да му се пријави никој зошто победникот одма остава порака дека не ја добил наградата. Само што ваквите случаи се многу ретки
Секаде тоа на некој начин го има, али сепак мислам дека 99designs е далеку подобра отколку некои форуми на кои што чепкав и испратив нешто сработено па не добив никаков одговор. Али затоа на 99designs вчера за прв пат добив еден конкурс за плакат, парите беа одма исплатени па можеби затоа толку многу ми се бендиса таа страна. :):D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно