• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам програм

  • Ја почнал/а темата
  • #1

m3nka

Intern
15 септември 2008
132
5
Знае ли некој програма за спојување клип и текст на пример клипот да оди и доле да е текстот Фала однапред
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,455
1,246
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Nero Vision (од Nero Ultra Edition),
Adobe Premiere...

Мислам дека имаше таква опција и Windows Movie Maker, програмчето што оди заедно со Windows. (Edit: Ме претркал hijackhacker за 2минути)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

m3nka

Intern
15 септември 2008
132
5
Фала дечки ќе пробам да направам фала уште еднаш :bravo:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Тоа можеш да го направиш со скоро секој програм за едитирање на клипчиња,а еве ти еден конкретен пример тука,тие програми што ти ги наведоа се добри,но доколку сакаш по професионален изглед,вреди да го симнеш програмот што ти го наведов.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Cyberlink Power Director, Sony Vegas Movie Studio Platinum и Adobe premiere ти се најдобри програми за видео обработка, може се и сешто да се прави во нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,565
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно