Барам програм преку кој би можел да влезам во PC-то на некој мој другар?

Daki4ko

Intern
22 август 2008
9
0
Zdravo na site....baram program preku koj bi mozel da vlezam vo PC-to na nekoj moj drugar bidejki imam slusnato dosta muabeti za vleguvanje vo drugi PC pa me interesira koj e toj program i kako se koristi...
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Доколку ти е за добронамерни цели, и ти е навистина за кај некој другар, не ти треба програм.. Искористи Remote Desktop.

Еве ти еден добар туториал.
 

Daki4ko

Intern
22 август 2008
9
0
....

Доколку ти е за добронамерни цели, и ти е навистина за кај некој другар, не ти треба програм.. Искористи Remote Desktop.

Еве ти еден добар туториал.

fala fala se razbira za dobri celi... Ama ima i programi sto baraat IP adresa za da vlezes vo drugi PC-a a serazbira samo na moite drugari gi znam IP adresi mislam gi imam zapisano i nikomo nema da nastetam samo mi e interesno...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
ги имаш запишано
:rolleyes: а доколку се динамички

има доста ipscan на интернет но сепак и тука ти треба знаење каде да бараш

доколку ти е уклучен на мсн мислам дека имаше команда да се види кој е е активен на таа порта
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
доколку ти е уклучен на мсн мислам дека имаше команда да се види кој е е активен на таа порта

Има.. Веројатно мислиш за преку cmd за netstat..

Има, netstat -a за да се прегледаат сите активни влези/излезни конекции.. Така ќе можеш да му ја откриеш ip адресата на тој што си моментално на chat, но ќе мораш да испраќаш нешто, или тој да ти испраќа нешто за cmd да го детектира..


ОН:
Ако сакаш веќе посебно со програм земи си TeamViewer..
Ќе му го дадеш и на другарот, и ќе можеш да му влегуваш вкомпјутер, и тој тебе исто како remote desktop врска..
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
hi

Прво ако користите двајцата мсн најлесен начин е следниов :
Другарот твој нека притисне Request remote assistance, ти ќе прифатиш и натаму се ќе ти е јасно.

2785833776_3640bb780d_o.jpgА за втората опција, одбери си програма од оваа тема.

поз
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1,635
181
Не знам какви за какви remote дбри цели, песните ли ке му ги подредуваш :) али ок, Remote Administrator е добра програма, ги има многу вакви али сите бараат физички пристап до remote comp што во твојот случај не би требало да е проблем. Исто можеш да побараш на гугл conect to remote computer
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Ако ти е за добро намерни цели, јас ја користам програмата TeamViewer и сум многу задоволен, еве линк: http://www.teamviewer.com/download/index.aspx
Ако сакаш подетално да ти пишам како што работи програмава пиши слободно ќе ти објаснам подетално.:bravo:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ако ти е за добро намерни цели, јас ја користам програмата TeamViewer и сум многу задоволен, еве линк: http://www.teamviewer.com/download/index.aspx
Ако сакаш подетално да ти пишам како што работи програмава пиши слободно ќе ти објаснам подетално.:bravo:

Да,да супер програм,и јас го користам.БТВ еве како работи:

Му го даваш програмов на другар ти,му го даваш твојот ИД и пасворд на другар ти,ти ги пишува во програмот,а другар ти ти ги дава неговите ИД и пасворд,бидејки секаде се различни,после во програмот го пишуваш неговиот ИД,се конектираш,и после пишуваш пасворд,и после можете да си праќате фајлови и др глупости :D
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Еве ти и други такви програми: ProRat, SubSeven, Turkojan...
 

Daki4ko

Intern
22 август 2008
9
0
Ако е доволно глуп другар ти и нема анти-вирус можеш преку „Poison Ivy“ да му влезеш во компјутерот.

Можеш од горенаведената страна да го симнеш, можеш да го замаскираш .exe фајлот т.е тројанецот што ќе му го пратиш со некоја икона, на пример демек слика или некоја игрица/програм или иди кај него дома и сам кликни го .exe фајлот што ќе го направиш и Voila му влезе во компјутер и имаш целосна контрола.

Овој Remote Administration Tool користи Reverse Connection значи на мора да му го дознаваш IP-то, него кога ќе го правиш серверот ќе ја врзеш твојата IP адреса тоа ако ти е статична, ако ти е динамична треба да си регистрираш DNS сервер или некој сервис како No-IP за да знае серверот на која адреса да се закачува.

Super ideja samo moze da objasnis kako da go maskiram exe fajlot.... osven kako slika moze li vo nesto drugo...
 

Daki4ko

Intern
22 август 2008
9
0
Тоа е најлесното, симни го клиентот одма ќе сватиш како се менува иконата на .ехе фајлот, можеш во што сакаш да го маскираш, само ти требаат соодветните .ico фајловите за маскирање, можеш самиот да ги екстрактираш преку соодветен софтвер, но најлесно е од интернет да ги симнеш, побарај на Google.

Него тоа полесниот дел, позаебаниот дел се IP адресите, кажи ми прво што интернет имаш па ќе ти кажам што ти треба.

Симни го „Posion Ivy“ клиентот и експериментирај, прво прочитај го .pdf упаството и кога ќе го направиш тројанецот иди по Default вредности, можеш и кај тебе на компјутер да го пробаш, после или Uninstall од клиентот ќе направиш за да го извадиш или од Task Manager ќе го исклучиш.

Ако планираш преку интернет да му го испратиш, моли се да нема анти-вирус или да не му е сетиран ко што треба, зошто одма ќе го открие. Ќе мораш во .zip архива да го спакуваш, неможеш .ехе фајлови преку мејл или месенџерите да ги испраќаш. Најлесно е дома да му идеш со тројанецот во USB стик.


Imam ADSL od on.net.... a za pratanje na exe fajlot ne e problem za toa ke najdam na4in... tuku kazi mi ti sto so teskiot del so ip adresite...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
da na netstat mislev
team viewer e dobra alatka

ја користам доста за објаснување такви работи закон е
да не му објаснуваш ова таму ова ваму ова вака

преку тоа и цепај
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
а сигурни сте дека бара програма за добронамерни цели ?:))

Па.. Барем тој така кажа.. Мојот предлог беше исклучиво за кај другар.. Непознат нема да ти даде такви информации и ецт ецт..

Предлозите од останатите членови ( ех. Posion Ivy ) може да се искористат за во секој останат компјутер без разлика за какви цели ќе се користи, доколку нормално знаеш да го подметниш..

Значи, форумов е место за разменување мислења, искуства, подучување, а за каква цел самиот побарувач ќе ги користи тоа е негова работа..

Културно си побара - културно му се одговори.
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
267
117
Ох леле колкумина од вас ги прекршија правилата на форумот....ЦЦЦЦЦ...ама ај...само уште „соодветниот другар“ да знае за форумов па тој да може да побара помош од нападите на неговиот „другар“.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Ох леле колкумина од вас ги прекршија правилата на форумот....ЦЦЦЦЦ...ама ај...само уште „соодветниот другар“ да знае за форумов па тој да може да побара помош од нападите на неговиот „другар“.

Кое правило е прекршено според тебе ?
 

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
леле ама ова коа ке го симнам и коа ке го пустам има тројанец со да праам сеа:lut2:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
За која од горенаведниве зборуваш? Инаку, повеќето од горенаведените работат на принцип Client/server каде што серверот оди кај жртвата, значи серверот е самиот тројанец. Така да, доколку сакаш да го работиш ова, исклучи АВ.

И да.. Повеќето анти вирусни овие работи ги откриваат како hack tool, поради тоа што и тоа се :D

Дали ќе ризикуваш или не, останува на тебе.
 

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
pa programot se vikase „Poison Ivy“ od gorenavedeata veb strana go simnav i bas koa mislev da go pustam nod ot mi pojavi agent trojan i nemozev voopsto da go pustam a i ako mozam da go pustam bez av ako mi se sluci istoto stvarno nema korist znaci:chudenje:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
pa programot se vikase „Poison Ivy“ od gorenavedeata veb strana go simnav i bas koa mislev da go pustam nod ot mi pojavi agent trojan i nemozev voopsto da go pustam a i ako mozam da go pustam bez av ako mi se sluci istoto stvarno nema korist znaci:chudenje:

Епа јбг.. Ваквата работа воедно е и ризик.. Поради тоа сите вакви работи ги тестирам на тест машина каде што немам ништо друго освен тест програмчиња, msn и мирц..
Што и да се деси еден брз формат и готово.
Значи, во никој случај не учи ги овие работи на компјутер каде што имаш важни податоци и слично..
 

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
epa kako sto sfativ ti zboruvas za virtuelna masina kako sto se virtual pc i sl. togas bi probal tamu tnx za pomosta:D:D:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,047
Мислења
870,755
Членови
30,378
Најнов член
Dropshipling
На врв Дно