• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам превод?

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Z

zlaki

Гостин
ми треба малку помош,денес симнав док.филм Мацедонианс од страната на колибка.цом,а исто и титловите.Но сега кога го гледам филмот оди без превод.Каде и како треба да ги вметнам титловите.?Што треба да се направи за да се чита и титлот.:chudenje:
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
ми треба малку помош,денес симнав док.филм Мацедонианс од страната на колибка.цом,а исто и титловите.Но сега кога го гледам филмот оди без превод.Каде и како треба да ги вметнам титловите.?Што треба да се направи за да се чита и титлот.:chudenje:
Инсталирај бс плеер. После тоа пушти го филмот преку истиот, кликни десен клик на бс плеерот и имаш таму едно load subtitle ке кликнеш на него и ке го најдеш преводот каде што ти е сместен и ке седнеш ке гледаш и ке ужуваш.

Поздрав
 
Z

zlaki

Гостин
Инсталирај бс плеер. После тоа пушти го филмот преку истиот, кликни десен клик на бс плеерот и имаш таму едно load subtitle ке кликнеш на него и ке го најдеш преводот каде што ти е сместен и ке седнеш ке гледаш и ке ужуваш.

Поздрав
ok i pozdrav..:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,160
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно