• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам помош за AdSense

• Ја почнал/а темата

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
626
51
Велес - Скопје
За потребите на семинараска работа по предметот Електронска и Мобилна Комерција изработив блог, односно едноставно се зачленив на Blogspot. Семинарската ми е за "E-Маркетинг" (AdSense & AdWords), јас ставив реклами и search engine, но за да можам да се регистрирам на AdSense морав јазикот на блогот да го ставам да ми биде Англиски, односно постовите да ми бидат на Англиски,инаку со постовите на македонски јазик ми го одбија барањето, кога сменив англиски ми го прифатија.
Прашањето е: Дали доколку јас пишувам постови на македонски јазик, можно е да ми го суспендираат акаунотот на AdSense, дали тоа што планирам да го направам се коси со одредбите на AdSense?
Фала за сите што ќе се потрудат да дадат било каков одговор. :)

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Јас мислам дека може да ти го суспендираат, бидејќи Гугл го прегледува твојот сајт секоја недела. Не знам точно но сепак тоа е тоа.

• Ја почнал/а темата

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
626
51
Велес - Скопје
Thanks за твоете мислење, ако има некој друг искуство, поинакво мислење или да го потврди истото нека пише слободно.

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Дефинитивно не смееш да вметнуваш Adsense маркетинг кампањи на сајтови со македонски јазик и тоа ќе доведе до суспендирање на твојот акаунт. Истово ова е одговорено во нивните FAQ ...

• Ја почнал/а темата

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
626
51
Велес - Скопје
Фала, :bravo: малку каснам со фала ама подобро некогаш отколку никогаш.
Значи си останувам со англискиот јазик, бидејќи акаунтот ми треба и сакам да ја завршам семинарската.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,550
Мислења
820,332
Членови
28,213
Најнов член
vanadi
На врв Дно