1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам помош за AdSense

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од loris, 23 Септември 2008.

 1. loris

  loris
  Gaining Experience

  624
  53
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  За потребите на семинараска работа по предметот Електронска и Мобилна Комерција изработив блог, односно едноставно се зачленив на Blogspot. Семинарската ми е за "E-Маркетинг" (AdSense & AdWords), јас ставив реклами и search engine, но за да можам да се регистрирам на AdSense морав јазикот на блогот да го ставам да ми биде Англиски, односно постовите да ми бидат на Англиски,инаку со постовите на македонски јазик ми го одбија барањето, кога сменив англиски ми го прифатија.
  Прашањето е: Дали доколку јас пишувам постови на македонски јазик, можно е да ми го суспендираат акаунотот на AdSense, дали тоа што планирам да го направам се коси со одредбите на AdSense?
  Фала за сите што ќе се потрудат да дадат било каков одговор. :)
   
 2. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Јас мислам дека може да ти го суспендираат, бидејќи Гугл го прегледува твојот сајт секоја недела. Не знам точно но сепак тоа е тоа.
   
 3. loris

  loris
  Gaining Experience

  624
  53
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  Thanks за твоете мислење, ако има некој друг искуство, поинакво мислење или да го потврди истото нека пише слободно.
   
 4. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  Дефинитивно не смееш да вметнуваш Adsense маркетинг кампањи на сајтови со македонски јазик и тоа ќе доведе до суспендирање на твојот акаунт. Истово ова е одговорено во нивните FAQ ...
   
  1 person likes this.
 5. loris

  loris
  Gaining Experience

  624
  53
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  Фала, :bravo: малку каснам со фала ама подобро некогаш отколку никогаш.
  Значи си останувам со англискиот јазик, бидејќи акаунтот ми треба и сакам да ја завршам семинарската.
   

Сподели

Вчитување...