1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Барам помош за AdSense

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од loris, 23 Септември 2008.

1. loris

loris
    Gaining Experience

624
    53
    7 Мај 2007
    Машко
    Програмер
    За потребите на семинараска работа по предметот Електронска и Мобилна Комерција изработив блог, односно едноставно се зачленив на Blogspot. Семинарската ми е за "E-Маркетинг" (AdSense & AdWords), јас ставив реклами и search engine, но за да можам да се регистрирам на AdSense морав јазикот на блогот да го ставам да ми биде Англиски, односно постовите да ми бидат на Англиски,инаку со постовите на македонски јазик ми го одбија барањето, кога сменив англиски ми го прифатија.
    Прашањето е: Дали доколку јас пишувам постови на македонски јазик, можно е да ми го суспендираат акаунотот на AdSense, дали тоа што планирам да го направам се коси со одредбите на AdSense?
    Фала за сите што ќе се потрудат да дадат било каков одговор. :)

2. super_hacker

super_hacker
    Баниран/a

1,333
    68
    2 Април 2008
    Јас мислам дека може да ти го суспендираат, бидејќи Гугл го прегледува твојот сајт секоја недела. Не знам точно но сепак тоа е тоа.

3. loris

loris
    Gaining Experience

624
    53
    7 Мај 2007
    Машко
    Програмер
    Thanks за твоете мислење, ако има некој друг искуство, поинакво мислење или да го потврди истото нека пише слободно.

4. sonic

sonic
    Intern

529
    5
    13 ноември 2007
    Дефинитивно не смееш да вметнуваш Adsense маркетинг кампањи на сајтови со македонски јазик и тоа ќе доведе до суспендирање на твојот акаунт. Истово ова е одговорено во нивните FAQ ...

1 person likes this.
  5. loris

loris
    Gaining Experience

624
    53
    7 Мај 2007
    Машко
    Програмер
    Фала, :bravo: малку каснам со фала ама подобро некогаш отколку никогаш.
    Значи си останувам со англискиот јазик, бидејќи акаунтот ми треба и сакам да ја завршам семинарската.

Сподели

Вчитување...