• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Барам Помош - Кој ке може да ми помогне за да отворам една страна

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Пријатели,

Имам проблем.
Неможам никако да ја отворам оваа страна. Незнам во што е проблемот. Пред некое време од кај мене дома, мислам од мојот компјутер можев да ја отварам а сега не. Од било кој друг компјутер ми се отвара таа страна а од кај мене не сака :plachko2:
Барам помош.
Ако може некој да ми објасни како и што да направам?
Знам само дека имам заебано нешто од кај мене дома во мојот компјутер.

Поздрав
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.488
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ова ти е интернет банка.
На еророт кој ти го дава, најверојатно ти вика за да ја отвориш страницата треба да го прифатиш сертификатот за безбедност (или како ли се вика).
Тоа да го направиш треба да кликниш под еророт ако има или десно горе на крајот каде што го пишуваш УРЛ-то.
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Јас сум на кабловски интернет од CableTel, ама до пред некој ден ја отвараше страната и можев да си ја проверам сметката а сега кога пробам ми пишува следно:
30urbc2.jpg
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Види да не ти е забранета странава,од антивирусот или од огнениот зид .
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Види да не ти е забранета странава,од антивирусот или од огнениот зид .

Тоа е проблемот, ненам како. Нензам што да направам. Преверив да ја отворам странат со вклучен и со исклучен огнен зид ама не сака....
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.640
186
Оди во Tools, Options, Advance и во табот Encryption види дали се овозможени и двата протокола...
ако не се овозможи ги.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Не ќе да е до антивирусот.

Колку што знам ова го јавува кога чекаш за нешто, а нема резулатат. Пробај да се реконектираш одново на интернет.

БТЊ кај мене ја отвара страната... ама јас сум на Но.Нет.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
kako што кажа Dynamic
ако не успее направи system restore

ako и тоа не ти успее
reinstall na xpто

како што викаш
моли за реинсталирање:)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
хммммз.. Веројатно е странава забранета на твојот компјутер..

Еден од начините за да го провериш тоа е следниов:

1. Отвори C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\
2. Побарај го hosts фајлот, отвори го преку notepad.
3. Оди ctrl + f, и побарај случајно да не ја има оваа страна во таа листа.

Доколку ја има, избриши го тој ред.

* Фајлов ги содржи сите дотогаш забранети страни, така да, доколку сакате да забраните пристап до некоја страна, едноставно додадете ја во листата. Повеќето anti-virus/spyware програми аддираат страни во фајлов, за кои мислат дека се ризични. Мене лично spybot ми ја имаше преполнето листава со секакви страни :)

Обиди се..
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
А да не е до кабелскиот оператор? Зошто преку MSN прашав една личност кој/а исто е на CableTel и таму не сакаше да ја отвори страната. Сакам да ми кажете дали некој од Вас е на кабелски интернет од CableTel и дали е од Куманово? Како е кај него, му се отвара странава или не?
Поздрав и Благодарам до сега
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.219
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно