• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам .NET developer

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
356
525
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Како што гласи насловот ми треба девелопер кој би работел part-time т.е. 20 часа неделно за почеток. Во зависност од квалитетот на работата има можност за full-time вработување.

Се бара кандидат кој би имал искуство од околку 2 години / или повеќе.

Кандидатот би требало да поседува искуство од овие области ( не мора сите ): C#, .NET Core 3.1, Basic knowledge of Microservices Architecture, Docker / Kubernites, Azure Devops - GIT Repos, Work Items & CI/CD, Creating NuGet Packages, XUnit.

Месечниот надоместок би се движел од 1000-1200$ ( за 40 часа неделно ) па нагоре во зависност од искуството. За почеток би се почнало со trial период од 2 недели ( платен ).

Ако има некој заинтересиран слободно нека ме исконтактира.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
356
525
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Мала преправка на огласот, сега баш заприметив. Месечниот надомест се однесува на 20 часа неделно ( не на 40 часа ). Вкупно 80 часа месечно :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,620
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно