1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам некој што печати фотографија на алуминиум.

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Pane24, 27 oктомври 2014.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Значи станува збор за патна ознака во мал размер и се бара некој што поседува печатница и што може да испечате фотографија на алуминиумски лим . Нека ми пише на порака за да се договориме за димензите,изгледот и цената. Или пишете тука .
   
 2. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Прашај во Смарт Медиа - 072 236 784
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  pisi dimenzija
  kakva boja na aluminium(zlatna srebrena bela)
  i kolicina

  i ti pisam cena
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Bojata na aluminiumot najverojatno ke bide srebrena , kolicina sea za sea ke bide 1 parce a za dimenziite ke izmeram deneska i ke ti kazam.
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ширина на таблата е 50цм а висина е 30 цм .
   

Сподели

Вчитување...