1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Baram napojuvajne novo ili staro

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од ileste, 16 Август 2013.

 1. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Kazete nekoe napojuvajne bilo staro bilo novo so real 350-400W naeftino sto moze za da ja tera 8800GTS
   
 2. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
 3. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  774
  26 ноември 2010
  Ти беше одговорено на таа другата тема ништо под 500 вати за таа карта имаш во сет кулер мастер б-серија за 3000 поефтино не барај од тоа не вреди пак ќе ти цркне
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Ако си ептен кнап со пари нешто од овие ќе ти брка работа:

  - Chieftec Arena 405w ~ 1800
  - CM Elite 400w ~ 2000

  Но за 1000ка плус многу подобар избор е тоа CM 500w B серија.
   
 5. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  epten sum knap, knapiste, zedov edno kinesko ojde uffffff i za toa 600-700tki, sto e podobro Chieftec Arena 405W ili CM Elite 400w ili Spire 420W
   
 6. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  774
  26 ноември 2010
  Абе другар напојување се зема еднаш во 10 години не си играј со тие ќе платиш 3 пати повеќе така
   
 7. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Glacila tech 550W Ако е уште 2000 денари е добро,го користев едно време на GTX260 OC и супер работеше,волтажите стабилни,PSUto ладно.ГО имаше во СЕТ едно време.Тоа е така подобро од поевтините а е 550W
   
 8. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  begaj edno kinesko mi rikna pak ah, neam sega ama ic 3 bona za napojuvajne se mislam za CM Elite 400W ili Spire 420 W. Kako nema nikoj neso nastaro napojuvajne da prodava.
   
Слични теми
 1. Niki
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  5,168
 2. puler
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,204
 3. Pocahontas
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,056
Вчитување...

Сподели

Вчитување...