• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

baram moderi.

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Може да објаснеш што се тоа модери? Еве на пример јас незнам... ПС: Во Св.Николе ќе се пукаме ? :p
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Изгледа дека дечкото сака да каже луѓе кои прават Модови. И сигурно сака мод како оној на сликата.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

wasted

Intern
26 март 2008
5
0
se molat dvajcata clenovi od gore da poigraat nekoja igra od vreme na vreme (na kompjuter)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

wasted

Intern
26 март 2008
5
0
ok osven dvajca od temava drugive ne ste videle modovi or what?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Епа друже има ли Hellgate London мап или левел едитор, или преку кој програм се прават мапите на играта?
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
se molat dvajcata clenovi od gore da poigraat nekoja igra od vreme na vreme (na kompjuter)
Се бара од тебе да не бидеш толку препотентен и кога веќе поставуваш тема да бидеш поконкретен и да објасниш затоа што има и луѓе кои не разбираат.
 

desperado

Intern
1 мај 2007
22
0
Се бара од тебе да не бидеш толку препотентен и кога веќе поставуваш тема да бидеш поконкретен и да објасниш затоа што има и луѓе кои не разбираат.

pretpostavuvam deka ako si uspeal ova da go napises deka imas iq nad 40, ako gresam (mnogu e verojatno) slobodno koregiraj me.

Objasnuvanje:
mod - (lat. modus, sostojba) vo kompjuterski igri e izmeneta grafika ili skripti ili nekakov drug oblik na interaktino deluvanje.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@desperado
Внимавај малку со какви изрази се обраќаш кон другите членови. Нема потреба од навреди од типот IQ 40.
Форумот е место за постирање на различни мислења и место за да се научат некои работи кои можеби некој не ги знае. Токму затоа бидете толерантни со оние членови кои не знаат или не им е јасна некоја работа. Тука сме за да научиме а не да се навредуваме.
Поздрав!
 

desperado

Intern
1 мај 2007
22
0
@desperado
Внимавај малку со какви изрази се обраќаш кон другите членови. Нема потреба од навреди од типот IQ 40.
Форумот е место за постирање на различни мислења и место за да се научат некои работи кои можеби некој не ги знае. Токму затоа бидете толерантни со оние членови кои не знаат или не им е јасна некоја работа. Тука сме за да научиме а не да се навредуваме.
Поздрав!
Se izvinuvam ako navrediv nekogo, bese vo afektna sostojba.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,894
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно