• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам маска за OnePlus 3T

 • Ја почнал/а темата
 • #1

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Здраво,

Да не знаете каде локално може да се најде маска за OnePlus 3T? Некој да има евентуално за продажба? Бев денеска тур де битпазар но немаше никаде.

Благодарам
 

AlexanderMK

Practice makes perfect
19 мај 2011
1,141
1,785
Скопје
Здраво,

Да не знаете каде локално може да се најде маска за OnePlus 3T? Некој да има евентуално за продажба? Бев денеска тур де битпазар но немаше никаде.

Благодарам
Види мобеликс, на пазар нема да знаат што телефон имаш. Јас нарачав од ибеј(Ringke футрола).

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk ViP
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Види мобеликс, на пазар нема да знаат што телефон имаш. Јас нарачав од ибеј(Ringke футрола).

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk ViP
Благодарам немаа во Мобеликс, ќе побарам да видам за Ringke
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Благодарение на gsmarena, и многу замарање, најдов дека Samsung A7 (2016) има слични димензии и отвор за камера.

OnePlus 3T vs. Samsung Galaxy A7 (2016) - GSMArena.com

Земав една силиконска футрола од битпазар која пасува одлично, освен страничните копчиња, а по квалитет е better than nothing.:)

Така да барем мислам дека имам футрола, но изгледа ќе мора да се нарача нешто.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Благодарам @kirev @DrMTR @AlexanderMK

Од двата бренда има по неколку, со тоа што Nillkin имаат повеќе варијатни. Читајќи коментари од корисници на Амазон и на двата се жалат дека не штитат доволно (оценките од 1-3). Да преспијам и ќе нарачам нешто

Ringke

Amazon.com: OnePlus 3 / OnePlus 3T Case, Ringke [FUSION] Crystal Clear PC Back TPU Bumper [Drop Protection/Shock Absorption Technology] Raised Bezels Cover For OnePlus Three / OnePlus 3T 2016 – Clear: Cell Phones & Accessories

Nillkin

Amazon.com: Oneplus 3 Case,Nillkin [With Screen Protector] Frosted Shield Anti fingerprints Hard PC Case Back Cover for Oneplus 3-Retail Package (Black): Cell Phones & Accessories
 

AlexanderMK

Practice makes perfect
19 мај 2011
1,141
1,785
Скопје
Ringke e врв, на неколку телефони ја имам користено. Не е класична гумичка плус ја штити камерата позади во случај на пад.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk ViP
 

Gucci

On your way to fame
5 јули 2011
858
746
Благодарам @kirev @DrMTR @AlexanderMK

Од двата бренда има по неколку, со тоа што Nillkin имаат повеќе варијатни. Читајќи коментари од корисници на Амазон и на двата се жалат дека не штитат доволно (оценките од 1-3). Да преспијам и ќе нарачам нешто

Ringke

Amazon.com: OnePlus 3 / OnePlus 3T Case, Ringke [FUSION] Crystal Clear PC Back TPU Bumper [Drop Protection/Shock Absorption Technology] Raised Bezels Cover For OnePlus Three / OnePlus 3T 2016 – Clear: Cell Phones & Accessories

Nillkin

Amazon.com: Oneplus 3 Case,Nillkin [With Screen Protector] Frosted Shield Anti fingerprints Hard PC Case Back Cover for Oneplus 3-Retail Package (Black): Cell Phones & Accessories
Не им верувај на ривјуата на амазон, секој може да остави ривју.

Испратено од Redmi 3 преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Имам неколку критериуми

- да го штити екранот, т.е. да има малку издадени рабови
- да штити од сите страни , т.е. да не е полуотворена
- да ја штити камерата, т.е. маската да е малку над ниво на камерата
- да не го гребе телефонот одвнатре
- да не е предебела маската и да има грип

Барам многу за маска до 10 евра (може и малку повеќе) да е како на iPhone, кои имаат два вида маски, но чинат како ентри левел Андроид телефон :)
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,836
6,855
www.mikrotikmacedonia.net
Благодарам @kirev @DrMTR @AlexanderMK

Од двата бренда има по неколку, со тоа што Nillkin имаат повеќе варијатни. Читајќи коментари од корисници на Амазон и на двата се жалат дека не штитат доволно (оценките од 1-3). Да преспијам и ќе нарачам нешто

Ringke

Amazon.com: OnePlus 3 / OnePlus 3T Case, Ringke [FUSION] Crystal Clear PC Back TPU Bumper [Drop Protection/Shock Absorption Technology] Raised Bezels Cover For OnePlus Three / OnePlus 3T 2016 – Clear: Cell Phones & Accessories

Nillkin

Amazon.com: Oneplus 3 Case,Nillkin [With Screen Protector] Frosted Shield Anti fingerprints Hard PC Case Back Cover for Oneplus 3-Retail Package (Black): Cell Phones & Accessories
Nillkin Nature само. Тенка, перфектно точно исечена, гарантиран квалитет.

Nillkin Nature Series TPU case for Oneplus 3 / 3T (A3000 A3003 A3005 A3010)


NILLKIN Natural Series TPU Transparent Case for OnePlus 3 -$4.73 Online Shopping| GearBest.com
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Благодарам @DrMTR

Нарачано од GearBest
- ASLING 9H Screen Protector Film
- NILLKIN Natural Series TPU Transparent Case for OnePlus 3

Промо код TWITTER со 8% попуст
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,715
2,972
Jас би ти предложил bumper. Види ги од Rhinoshield, скапи се, ама заштитата и drop test-овите на YouTube доволно кажуваат.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Jас би ти предложил bumper. Види ги од Rhinoshield, скапи се, ама заштитата и drop test-овите на YouTube доволно кажуваат.
Благодарам на препораката, бампер некако не ми е прв избор на заштита, повеќе сум за футроли. Нарачана е Нилкин од погоре, телефонот е огласен и не се користи, па ќе видиме што ќе биде :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,350
1,448
Стигнаа нарачаните работи преку GearBest, многу позитивно сум изненаден од брзината, нарачани пред околу 2 недели. Пратени преку PostNL :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,535
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно