• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Барам лап топ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Spartakus

Intern
15 јануари 2008
5
0
Здраво на сите, јас сум нов тука на форумот :)
Сакам да ве замолам за помош!
Во план сум да купувам лап топ и имам некоја замислена конфигурација околу процесорот и рамот. Сакам процесорот да биде Core 2 Duo и 2 ГБ ДДР2 RAM. Разгледувајќи така по интернет ја најдов оваа конфигурација-

-ПРЕНОСЕН КОМПЈУТЕР
-CPU INTEL CORE 2 DUO T5250 1.5GHZ
-15.4" TFT AVC WXGA ДИСПЛЕЈ
-RAM 2GB DDR II
-HDD 160 GB
-VIDEO INTEL GMA X3100
-DVD-RW, SUPER MULTI
-LAN GIGABIT,WLAN 802.11 B/G
-CARDREADER, 1.3MPX WEBCAM
-NUMERIC KEYBOARD
-ТЕЖИНА 1.6КГ
-МЕЃУНАРОДНА ГАРАНЦИЈА

Марката е MSI MEGABOOK VR601X-011 , а се продава во Теџномаркет Европа по цена од 39,000 (http://www.technomarket.com.mk/product_detail.php?product_id=09033992).

Што мислите за оваа? Или пак ако некој знае нека ми посочи нешто друго.

Се читаме!
 

Spartakus

Intern
15 јануари 2008
5
0
Па, најмногу за музика, филм и она основното (Office и интернет). Н есум многу по игрите (освен Симс 2 , само неа ја играм) xexexe!
 

Spartakus

Intern
15 јануари 2008
5
0
А што мислите, каква е оваа марка? Да ви кажам најискрено, јас за оваа прв пат слушам! Читав некои коментари на луѓе кои го имаат, поголем дел се задоволни. Не дека сум исфустриран лап-топот да ми биде '' famous'', ама кога купувам да купувам нешто подобро. Што мислиш за графичката? Задоволителна ли е? хехехехе . поздрав!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Па оваа графичка е Intel, интегрирана, ама штом не играш игри супер ќе ти биде.
 

Spartakus

Intern
15 јануари 2008
5
0
А за ова што мислиш. Подобра ли е графичката?

-CPU INTEL CORE 2 DUO T5250 1.5GHZ
-15.4" TFT AVC WXGA ДИСПЛЕЈ
-RAM 2GB DDR II
-HDD 160GB
-VIDEO NVIDIA GEFORCE 8400M G, TC 1024MB
-DVD-RW, SUPER MULTI
-LAN GIGABIT, WLAN 802.11 A/G/N
-CARDREADER, 1.3 MPX WEBCAM
-NUMERIC KEYBOARD,BLUETOOTH
-тежина 2.6 КГ
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
Зависно од колку планираш да потрошиш и потреби ова ти е беспрекорна конфигурација и на крај се останува на тебе...темава ја затворам бидејќи нема потеба од натамошни предлози...;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.299
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно