Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Барам книги

bicikle

Practice makes perfect
3 март 2018
2.046
1.008
Се надевам дека сум на право место.
Барам 2 книги од Панчо Врангалов, дамнешен профеор на електро, Основи на електротехника (или само електротехника) и Основи на електромагнетизам.
Било која форма, секако со паричен надометок о моја страна :D
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Сеа ќе им, се јавам во ФЕИТ, ќе прашам да ми најдат од Пане книгите.
Мислењето е автоматски споено:

Се надевам дека сум на право место.
Барам 2 книги од Панчо Врангалов, дамнешен профеор на електро, Основи на електротехника (или само електротехника) и Основи на електромагнетизам.
Било која форма, секако со паричен надометок о моја страна :D
Од Врангалов имаш Основи на електротехника 1 и 2
Основи на Електромагнетизам сигурен сидека е од Врангалов? Да не е од Љубен Јанев?
 
Последна промена:

alkibijad01

Gaining Experience
8 октомври 2016
333
359
Се надевам дека сум на право место.
Барам 2 книги од Панчо Врангалов, дамнешен профеор на електро, Основи на електротехника (или само електротехника) и Основи на електромагнетизам.
Било која форма, секако со паричен надометок о моја страна :D
Да прашаш во САМИКОП фотокопирот. Таму своевремено имаа буквално се.
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
438
578
Најди студен од мфс/феит, со индексот во библиотека одите, и бирајте книги.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.482
5.727
 

bicikle

Practice makes perfect
3 март 2018
2.046
1.008
Да прашаш во САМИКОП фотокопирот. Таму своевремено имаа буквално се.
Прашав, но немаат.
@Astro да, тие 2.
И други професори имаат, но ги барам од Панчо, неговиот стил намногу го разбирам :D

Најди студен од мфс/феит, со индексот во библиотека одите, и бирајте книги.

Е да најам де :D
@kirev Да не знаеш кои се условит за зачленување во НУБ 'Св. Климент Охридски', Скопје ?
Фала на сите
 
Последна промена:

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.482
5.727
Погодив :)

За стекнување на статус индивидуален корисник потребно е :

документ за лична идентификација (лична карта или патна исправа)
платен кориснички надоместок според Ценовникот
потпишана Изјава за согласност

И

 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.743
1.587
Скопје
ретко кој купил книга на електро :) бар у мое време едино Електроника и Дефендологија "мораше" да се купат. Друго се скрипти од копир :)

дефендологија беше врв, ако купиш книга смееше да ја користиш на испит како помошно средство хаха

(дома имам Електроника 2, ќе видам баш кај мојте ко да имав Основи на електротехника 1 .. бела со плаво, ама не сум сигурен 100%)
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.743
1.587
Скопје
Што учевте дефендологија ?
нешто вакво:

одржина на предметната програма:

Концептот за мир во мировните студии (дефинирање, услови за мир, агенди за мир); Конфликти( поим, поделба и причини за појава на конфликти, промените во конфликтите, разрешување и трансформација); Новата ера во војувањето; Состојби, процеси и промени во меѓународната заедница на прагот на 21-от век (глобализација, мултиполаризација, колективни системи за безбедност и одбрана); Национална одбрана и безбедност (местото и улогата на граѓаните во системот на одбрана, државните инстиитуции и одбраната, моделот на воена организација со оптимални можности за одбрана на државата).


хаха поради некоја причина (мисламм на сите факултети беше ова предмет ко .. како порано (бар што ми кажувале родителиве) во средно имало нели нешто ко одбрана и заштита со се вклучено практичен дел со стреларство.
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
769
584
нешто вакво:

одржина на предметната програма:

Концептот за мир во мировните студии (дефинирање, услови за мир, агенди за мир); Конфликти( поим, поделба и причини за појава на конфликти, промените во конфликтите, разрешување и трансформација); Новата ера во војувањето; Состојби, процеси и промени во меѓународната заедница на прагот на 21-от век (глобализација, мултиполаризација, колективни системи за безбедност и одбрана); Национална одбрана и безбедност (местото и улогата на граѓаните во системот на одбрана, државните инстиитуции и одбраната, моделот на воена организација со оптимални можности за одбрана на државата).


хаха поради некоја причина (мисламм на сите факултети беше ова предмет ко .. како порано (бар што ми кажувале родителиве) во средно имало нели нешто ко одбрана и заштита со се вклучено практичен дел со стреларство.

Ауу, да! Во поново време нешто и мир се викаше предметот! :)
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
769
584
јеп (ко што знам на сите факултетите беше прва година предметов), ако не грешам може и последна генерација пред да го тргнат ..
Од изборна листа на УКИМ беше, али да, на електро се нудеше. Врска немам за други
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.743
1.587
Скопје
Изборен во прва, гурпа од 3-4 предмети од листа на УКИМ
ама ова по ЕКТС веќе? ја зборам порано КТИА кога беше пред се друго (поделба финки, ектс и сл) .. едино се бираше во прва година дал си англиски или германски, и во 9 ти семестар изборни .. се друго е фиксна програма по години
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
659
804
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-12700H
Storage
2 x 1TB SSD
RAM
32gb DDR5
Case
XPS 17
Mouse
Logitech 502
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 11
Панчо ми е комшија, да го прашам дали има останата некоја по дома, евентуално и да ти ја потпише :)
Инаку имам копии дома, ама во друг град се.
 

bicikle

Practice makes perfect
3 март 2018
2.046
1.008
Панчо ми е комшија, да го прашам дали има останата некоја по дома, евентуално и да ти ја потпише :)
Инаку имам копии дома, ама во друг град се.
Абе и на фб го имаше едно време, ама го снема. Ако, прашај го, ако живејте добро и индекс да донеса за потпис :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.776
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно