• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам книга за MPEG-7 ! ! !

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Turbut

Intern
13 јуни 2008
31
0
Dali nekoj moze da mi pomogne...da ja najdam knigata za MPEG 7
" Introduction to MPEG-7"
Multimedia Content
Description Interface
Edited by:
B.S. Manjunath
Philippe Salembier
Thomas Sikora

Mi treba za seminarska no da ja kupam e mnogu skapa:-(
Ve molam pomognete
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже прочитај ги правилата.Забрането е постирање на варез содржини.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,876
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно