• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам итно MAC оперативен систем за PC

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,108
525
Долго време сакам да пробам MAC оперативен систем, изгледа супер, а и многу го фалат дека е далеку подобар од нашиот најкористен Windows. Ако има некој од членовите на форумот да се договориме некако, плаќам колку што треба за DVD со MAC за PC, затоа што сум ограничен со лимит и не можам да симнувам многу :( Ај пишете.

Инаку ја имам следната конфигурација:
Intel Prescott Pentium 4 3.0 Ghz (два процесора)
2 gb ram
80 gb хард диск
Evga GeForce 7300GT 512 mb графичка

дали ќе работи како што треба???
 
M

Mr.Alien

Гостин
Прав економист, нема што :LOL:.
Но, очигледно не ги прочитал правилата. Затоа, како нов член ќе го упатиме да ги прочита истите.
Пиратерија не е поддржана на форумов, затоа темава ќе јазатворам.
MAC OS можеш да најдеш во TЦ Беверли Хилс, на први кат, само не ми текнува името на фирмата. Се наоѓа на задната страна на ТЦ, или можеш да дојдеш по скалите од позади, од паркингот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,048
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно