• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Барам информација за печатар A1 или A0 формат

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
630
52
Велес - Скопје
Ako nekoj ima informacija za vakov tip na pecatari, kade moze da se najdat, kolku kostaat nivni specifikacii, potrosuvacka na boja itn.
Ako znaete nekoj reselleri vo makedonija, jas ja najdov stranata ama malku e oskudna izgleda od 2003 nemaat update napraveno na stranata(west.com.mk)
Thanks, odnapred
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Еве ти неколку линкови за да ги разгледаш моделите на принтери со таков формат, ги имаш и цените во Англија колку да имаш претстава, а кај нас ќе чини малку поскапо од горенаведените цени. Со клик на секој модел ќе ги видиш карактеристиките на секој од нив.

A1 Sized Printers
A0 Sized Printers
:bye1:
 

alekn

Intern
12 јануари 2009
1
0
Poveli informacii za

1.MPW2400 A0 Wide Format Copier 4ppm A1

Брзина 60-120 стр/мин,

Големина 290x410mm

Зум 50-200%

Резолуција 400dpi

2.MPW3600 A0 Wide Format Copier 6ppm A1

Брзина 6.4 А1копии/мин, Големина 914x15 000mm Зум 25-400% Резолуција 600dpi

3.SPW2470 A0 Wide Format Printer

Брзина 4 А1копии/мин, Големина 914x15 000mm Меморија 1 024MB+80GB HDD Резолуција 600dpi
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.571
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно