• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам игри...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
1. Барам игрица со снајперисти. Игрицата треба да биде реална (со ghillie suit, со калкулација на ветар и сл.) и треба да има достојна графика.
2. Барам симулација со воени авиони. Исто така треба да има достојна графика.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
eve ti sniper simulation mnogu jako nesto go iam probano, procitaj malku upatstvo pa pocni, treba malku od malku da imas poznavanje od shooting ali imas dosta dobri upatstva. Probaj vidi pa kazi.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Каде? ПС Барам игра а не некоја флеш симулација!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно