1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам графички дизајнер

Дискусија во форумот 'Вработување' започната од Oliver!, 31 Јули 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Мала фирма бара графички дизајнер за работа на iOS апликации за iPhone/iPad.

  Потребата е искуство и брзина во работа со илустрација (разни објекти, карактери и комбинации од нив/околини).
  Платформата не е битна се додека крајниот резултат е предаден во вектор - choose your own poison - Fireworks, Photoshop, Illustrator...

  Предност, секако, би имале луѓе со поголемо искуство и добро портфолио, исто така и луѓе што покрај илустрација имаат и искуство со web-design општо.

  Се работи за проект планиран да трае 6 месеци, стриктно илустрација, затоа не е пресуден делот со web-дизајн во почеток, но доколку некој е спремен и заинтересиран може да продолжи со full-time работа како веб дизајнер по завршувањето на проектот.

  Ова е старо портфолио од фирмата (апдејти нема бидејќи последниве години се работи само на 2 големи проекти за разлика од порано кога биле повеќе на број, а помали сајтови), но заради информација и кодексот на форумот еве:
  http://blogdesignstudio.com/

  Фирмата брои 7 луѓе, сите ентузијасти :]

  За обврските околу плата не одлучувам лично, кој е заинтересиран може да ми испрати портфолио на ПП и да го поврзам за интервју.
   
 2. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  За огласи за работа се важи БУМП?
  Сеуште бараме човек. :]
   
 3. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Огласот се затвора. Може клуч, админи?
  Благодарам :]
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...