• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам филм

 • Ја почнал/а темата
 • #1

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Знам дека и во офф топик тема , барање на филмови ке биде оф топик на квадрат. Барам еден филм од 90тите години со Kevin Bacon во главна улога. Во филмот се работи нешто као Алберт Ајнштајн измислил некој сок-џус со кој после конзумирање може да се поместуваат предмети е сеа тој сок Кевин го наоѓа после извесен период во едно училиште и прај најразлични комедии низ школото. Филмов е кул, го барам извесен период не ми помогна ни IMDB , па ако може да ми помогнете сакам да ги слушнам вашите коментари ,значи го барам само насловот на филмот?

фала Ви однапред..

 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
wow.. Според описов филмов е кук :))
Го немам гледано до сега.. Ама веројатно е навистина добар.. Ајде некој гарант го знае..
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Во филмот од TheSpeedy мислам дека на крајот на приредба кога сите ќе го гаѓаат со домати дека ќе ги насочи кон едно дете што го мразеше и му правеше сплетки. Ама за наслов и јас не знам како беше.:(
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Да Blagojce тој е филмот ама никако не можам да го најдам...
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
928
901
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Idi na wikipedia i pobaraj go kevin bacon, i proceslaj gi posle site negovi filmovi
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Се сеќавам на филмот, ама не се сеќавам дека глумецот беше тој. Сигурен си за глумецот?
Неколку пати ги проверив неговите филмови, ама тој филм не го сретнав.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Два дена како ги вртам на IMDB сите филмови од 2002 - 1978 неможам да го најдам..

едит: За глумецот мислам дека беше тој.. ама не сум 100% сигурен
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Можно е да имаат пропуштено некој негов филм на Википедиа или IMDB?
Никако не ми иде неговиот лик дека беше во филмот!!!
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
658
668
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
 • Ја почнал/а темата
 • #14

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Фала многу FreakyDroid тој е филмот се изнамачив барајќи го , фала ептен. Со глумецов направив голема збрка sorry..
tnx, tnx, tnx.. фала на сите...:bravo::LOL:
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
658
668
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Milo mi e sto pomognav. Ne si bil mnogu daleku od vistinata, glavniot karakter vo filmot se vika Kevin :p
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Гледав на IMBD овој е 2ориот дел , а првиот се вика само Zapped , и тој сум во план да го симнам не е лош..
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
jas sum go gledal filmot na televizija ( TV puls ) pred mnogu vreme
toj sokot go otkriva i poslem toa gi otkriva negovite sposobnosti na edno devojce mu go krena fustanot nesakajki ogovarajki ja so edenn drugar i go digna fustanceto i taka gi otkri sposobnostite na sokot toj mozese da kontrolira predmeti i sl.
neznam koi bea akteri vo filmot, no mislam deka ne bese toj so si go stavil na lika:))
poz
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Можеш од интернет,али ако бараш линк,според правилата тоа спаѓа во варез,а варез е забрането на форумов :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,672
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно