• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам digitizer (touch) за HP Inspiron 15R 5521

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,302
1,388
Почитувани форумџии,

После пад на лаптоп HP Inspiron 15R 5521, се скрши тачот заедно со дел од безелот.
Екранот во заднина е во добра состојба.

http://www.aliexpress.com/item/Orig...35-5521-Bezel-Glass-Digitizer/1925556574.html

Дали некој знае каде може да се купи/смени дигитајзерот заедно со безелот.
Во најдобра опција да може да се купи од МК (т.е. да не се чека од интернет), по можност на ново, но секако доаѓа во предвид и од расходован лаптоп.

Лаптопот е купен од Анхоч пред околу 2 години. Утре планирам да прашам и во нивниот сервис како стојат со делот.

Ви благодарам многу на секое мислење.

Поздрав,
Б.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,302
1,388
Погоре е лапсус :)

Лаптопот е Dell Inspiron 15R 5521,

Да не евентуално некој има некоја информација, вака понеделнички :)
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
858
941
Најефтино ќе ти биде од нет да го порачаш. Кај нас сигурно ќе биде х3-4 цената.
За најефтино провери во ИТД, доста се снабдени со делови за DELL. http://www.itd.mk/?page_id=12

Иначе ова со HP Inspiron се шири како епидемија на форумов, ја помислив нов модел да не се споиле можда...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,302
1,388
Читав вчера на форумот слична комбинација HP/Dell и веќе не се смеам на други :)

Благодарам многу. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно