• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам да купам кабел за Pioneer SE-405 headphones.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
223
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Ги имам слушалкиве по дома но така ми стојат и жално е да не се слушаат. Па ако има некој кабел или конвертер да ми продаде?


111-400x258@2x.jpg
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
665
780
Скопје
Им ги гледам спецификациите , 8 ома и чувствителност 110дб/0.3в , пааааа :). Ми стои како јако да ќе шуштат ако немаш добар извор за звук.
Иначе за адаптерче 6.25 на 3.5мм скокни до логин, имаат гарант.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,952
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно