1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам да купам графички картички.

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од artweb, 16 Декември 2017.

 1. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,145
  499
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Дали некој профава скроз нови графички картички RX 570 или 580 со гаранција и да бидат со 8гб меморија?

  Барам да купам 20 парчиња.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,222
  3,212
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На StalkeR и artweb им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,930
  3,498
  5 Декември 2009
  Машко
  Доколку има некој нека ми пише ПП и мене.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,901
  9,125
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен

Сподели

Вчитување...