• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Барам човек за работа

mmisovski

Intern
10 октомври 2008
1
0
INPEX - (www.inpex.com.mk) pecatnica ima potreba od lugje za rabotenje kako operativci. Predhodno pred znaenje ne e potrebno. Onovno poznavanje na kompjuteri i angliski jazik (po moznos poznavanje na photoshop i corel). Prvite 3 meseci sledi obuka za ponatamosno vrabotuvanje na neopredeleno vreme. Mora da e od skopje, ili da ima obezbedeno zivealiste vo skopje. Prednost imaat onie koi ziveat vo dracevo ili kisela voda. Isto taka treba da ima vozacka dozvola "B" kategorija. Kontakt tel: 070330978 ; e-mail:[email protected]
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Дали ќе може малку подетален опис на работната позиција, дел од работните задачи, обврските...
Дали 3 месечниот период за обука би се намалил доколку нема потреба толку долго од истиот и дали е истиот платен?
Дали може информација за платата, односно во кои граници таа би се движела, нормално доколку не го сметате тоа за деловна тајна.

П.С. Не пратив e-mail до работодавачот, бидејќи верувам и другите, потенцијалните кандидати би ги интересирало овие работи.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.501
17.207
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Дали ќе може малку подетален опис на работната позиција, дел од работните задачи, обврските...
Дали 3 месечниот период за обука би се намалил доколку нема потреба толку долго од истиот и дали е истиот платен?
Дали може информација за платата, односно во кои граници таа би се движела, нормално доколку не го сметате тоа за деловна тајна.

П.С. Не пратив e-mail до работодавачот, бидејќи верувам и другите, потенцијалните кандидати би ги интересирало овие работи.
Го кажа, се она што го мислев, од збор до збор, ништо повеќе и ништо помалку. :zbunet3: Буквално 100%, copy-paste.
 

misovski

Intern
3 мај 2007
59
0
jas imam raboteno 3 meseci vo pecatnicata evropa 92 vo kocani vo oddelot za podgotovka. moze li podetalno da go opisete rabotno mesto. znam photoshop, corel, indesign ...
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Сигурно човекот заборавил каде го оставил огласнот, го снема некако.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
A be lugje sto sakate vie ..... nekoj doma da vi dojde i da ve moli na kolena da otidete da vidite za kakva rabota stanuva zbor? :LOL::LOL::LOL:
Gi imate site informacii samo treba da kontaktirate i ke doznaete povekje(taka napraviv jas i doznav toa sto me interesirase) nikoj nema da vi dojde doma i da ve moli da rabotite.:D
BTW jas seuste ne sum sretnal oglas za rabota vo koj se navedeni site uslovi i visinata na platata.....toa se fleksibilni raboti sekogas ima mesto za dogovor.
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
3 месеци обука ми делува многу. Ако ви треба идиоти вработите некои малоумни па „обучувајте“ ги 3 месеци. Секој што се бави со ICT не е глуп и не знам што може да научи за 3 месеци, а да не може да научи за 2 недели.

Ова повеќе ми личи на искористување, ама ајде....
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
3 месеци обука ми делува многу. Ако ви треба идиоти вработите некои малоумни па „обучувајте“ ги 3 месеци. Секој што се бави со ICT не е глуп и не знам што може да научи за 3 месеци, а да не може да научи за 2 недели.

Ова повеќе ми личи на искористување, ама ајде....

Зарем уште важи барањево ?
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Јас пишав уште тогаш што мислам али го избришав мислењето зошто ме испокритикува некој зошто така сум пишувал, демек заслужувал шанса огласов.:lut2:
 

sstefan

Intern
10 декември 2007
73
0
аха да ! Има многу вакви случаи каде работодавачот те прави ретардиран и мора да те обучи точно 3 месеца, ни повеќе ни помалку. После тоа си запослен на неопределено време ( читај 1 месец ) те плаќа за тој месец и ти удира клоца.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Мислам дека нема да ти удри клоца туку сам ќе разбереш дека треба да си одиш. Се додека има овци ќе има и вакви огласи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.279
Членови
31.482
Огласи
19
Најнов член
silmapopse
На врв Дно