1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам бизнис партнер за онлајн бизнис

Дискусија во форумот 'Старт-ап сцена' започната од skinny, 5 ноември 2016.

 1. skinny

  skinny
  Intern

  26
  2
  21 Јули 2011
  Барам програмер што е заинтересиран за втор извор на средства од микро ниш што до прва ке биде многу побаруван: виртуал реалити. Конкретно се работи за virtual reality exposure therapy for social anxiety. Имам одлична идеја за изработка на вебсајт со кој ќе се мотивираат срамежливи луѓе да купуваат виртуал хедсетс и софтвер za exposure therapy. Барам човек кој е по природа срамежлив.

  Малку за мене: по природа срамежлив кој не успева да најде време да постигне професионално и да го реши проблемот со срамежливоста. Затоа решив да ги спојам и двете.

  Идејата не е магичен лек за срамежливост и не станува збор за get rich quick scheme. Најверојатно ќе треба година дена додека да се добие доволно трафик за да се извади профит, ама ќе има профит бидејќи луѓе купуваат книги за анксиозност и плаќаат за психијатри и сл.

  Личноста што ја барам ќе го води техничкиот дел од бизнисот (одржување на сајт и сл). Додека јас ќе се замарам со маркетинг и друго. Ако сте заинтересирани пишете ми порака.
  Ако не си трпелив и брзо се откажуваш те молам не ми пишувај.

  Фала.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,554
  27 Март 2014
  Огласов личи како оние порно огласите во весниците на времето. :D

  [​IMG]
   
  На goranzoran и causevd им се допаѓа ова.
 3. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,443
  15 Јануари 2011
  Машко
  Што е со огласиве, барам некој да работи, ја ќе маркетингувам фазон? Се намножија пиличиве.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,564
  3,988
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,554
  27 Март 2014
  Сите пилци газди станаа, бараат аргати. :)
   
  mdeni, Petar86 и на wolverine им се допаѓа ова.
 6. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Фала за идејата, сега ќе ја имплементирам. Не ми требаш веќе :D
   
  На DonFrozex, bogev4eboy, goranzoran и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,084
  3,211
  2 Септември 2012
  Машко
  Без бизнис партнер нема да ти успее. :D
   
  Krkac, olikomerc и на DrMTR им се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,554
  27 Март 2014
  Денес бизнис партнер, утре нож во грб.. Толку од бизнис партнерството..
   
  JensenInterceptor, Arabian и на StOrMK им се допаѓа ова.
 9. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,443
  15 Јануари 2011
  Машко
  Вирчуал риалити порно, таму лежи зајакот, од терапии нема леб.
   
  На DonFrozex, JensenInterceptor, BEST и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,554
  27 Март 2014
  Во порното се парите ! :D
   
  JensenInterceptor, Krkac, igor_igor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,077
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  А ти да работиш на сајт ја да правам маркетинг ? :). Можам да ти донесам по 100.000 чиста US публика секој ден, ако имаш пари да ми платиш доволно :)
   
 12. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  го утепавте човекот
   
  BEST, Jovan2389 и на P.Overdrive им се допаѓа ова.
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,443
  6,554
  27 Март 2014
  Не го утепавме, му го плеснавме нашето мислење за неговиот бизнис во фаца.
   
 14. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  @DrMTR што плеснавте? уопште не дадовте никакво мислење, ја не видов здрава дискусија па макар било и негативно мислење
   
 15. Faktorium

  Faktorium
  Intern

  40
  30
  19 Јули 2013
  Машко
  Само заради вакви безвредни коментари и луѓе кои не знаат да се однесуваат со другите на културен начин не сум имал желба да пишувам на форумов. Мислам дека полека го достигнувате дното. (зборувам за 5-6 самобендисани, кои знаат за се и сешто и имаат искуство во сите работи, а другите ги сметаат за вошки).

  Инаку он топик, членот би тебало за почеток да наведе барем како би се одвивала соработката, дали ќе има паричен надоместок или ќе го делат бизнисот 50-50, па што заработат да делат. Вака никогаш не би ни помислил да го контактирам.
   
  На DonFrozex, artweb, CHukio и уште 8 други им се допаѓа ова.
 16. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Уше у старт клизачи ставаат :D


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
Слични теми
 1. angelce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,603
 2. vwv
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,710
 3. dacta
  Одговори:
  57
  Прегледи:
  9,958
 4. Pyropwnage
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,180
 5. lynx
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  763
Вчитување...

Сподели

Вчитување...