Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Барам 6GB верзии од HD 7970 / R9 280X

Статус
Затворена за нови мислења.

gamer-eddie

Practice makes perfect
22 април 2007
1.089
1.662
Skopje
gamer-eddie's setup  
Processor & Cooler
CPU i7 4790К Deep Cool Captain 360EX
Motherboard
Asus Maximus 7 Formula
Storage
Bunch Of Disks
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
32GB Kingston Beast 2400mhz
Video card
OnBoard madafakaz :) & понекад GTX 980Ti Matrix
Case
Corsair 780T
Mouse
R.A.T. 7
Keyboard
Asus Cerberus
Audio
Logitech G330
Monitor
BENQ GW2760
OS
Windows 7 Ultimate 64bit & гомноно 10-ка
gamer-eddie додаде нов оглас:

Барам 6GB верзии од HD 7970 / R9 280X - Проценка

Здраво до сите ,
како што пишува во насловот ги барам за лична колекција/тест
Ако може да ме упатите и на странски сајтови за продажба на технологија би ви бил благодарен
Koнтакт на 071 21 21 25 , Viber или овде
Фала однапред :)

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.362
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно