1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Багови

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Pulse, 11 Април 2017.

Тагови:
 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  887
  583
  1 Јуни 2016
  Кај мене е истото со месенџер на MIUI. Користам Google Experience ROM и немам проблем со ни една нотификација.
   
 2. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  За месинџер на миуи 9 само батери оптимизатион офф и закључи во рам. На 10ка е како треба барем на тие што сум видел телефони. Несакам да користам анофишл кастм ромови на телефон кој ми е битен секојдневно, пошто сум го јадел 2-3 пати порано на други телефони. На бекап телефон си играм и јас.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 3. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  887
  583
  1 Јуни 2016
  Офишал е PixelExperience ромот. Пробани се сите опции, не сака да работи, којзнае шо му беше. На миуи 8 и 9.2 нема мака. Користам Mi5.
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ништо надвор од фабрика не е офишл . Дури ни ЕУ ромот кој го обожавам, и е едини кој го ставам, поради тоа што уствари е само ЕУ подешавање и зачистен од кинезарија.
  Бтв, ти на 10ка имаше проблем? На стабилна или бета?

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  887
  583
  1 Јуни 2016
  На стабилна.
   
 6. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Не сум имал таква з** на 10ка ама можно е ете кај ми 5.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  515
  206
  9 Август 2018
  Машко
  Секогаш кога ќе пратам било каква слика,знае некогаш да ми ја изротира што мене ме нервира.
  Ако се отвори во Open New Tab,ја отвара без проблем како што треба.
  Само тоа што ми ги ротира без причина,за другото си е океј.
  Истото важи и за screenshot слики.
  Решение???
   
 8. 123456

  123456
  Gaining Experience

  809
  399
  12 Април 2013
  Машко
  секогаш кога ке ја барам темата за aliexpress све друго ми излегува освен темата што е отворена за али не ја отвара, кога ке ја најдам во дискусија темата, ја копирам ја пастирам во барање само таа ми излегува.
   
 9. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,475
  5,045
  21 Јануари 2009
  Не е баг, креаторот на темата A-то во Aliexpress го има напишано со македонска поддршка а останатите букви со англиска :D

  И јас сум ја барал 5-6 пати со тешкотии ама не сум размислувал зошто не може да ја најде.
  Сега вака друг кога го постави прашањето, одма ми текна шо е, ццц.
   
  123456, gokica, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. gokica

  gokica
  Модератор

  8,391
  10,199
  13 Јуни 2009
  Сменето е А во латиница :) Сега треба да е подобро.
   
  На D и 123456 им се допаѓа ова.
 11. 123456

  123456
  Gaining Experience

  809
  399
  12 Април 2013
  Машко
  Да сега е во ред фала ти, друго ако некоја тема одреден период не е активна па некој напише нешто и кога одам на таа тема пошто пред тоа сум ја читал зошто ме врака од страна 1 а не од таму каде што сум завршил со читање, истиот проблем го има и форумот кајагана и тука?
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,107
  3,079
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Na mobilen preku sim internet na vip so google chrome prebaruvac ne saka da se vleze na forumov. Moram preku wifi da se prikacuvam od telefonot za da vlezam tuka. Sto bi mozelo da e problemot ? Inaku od pc si funkcionira dobro.
   
 13. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  ВИП е приблемот. Влези у АПН подесувања на Телефонот и у ВИП профулот за интернет избриши прокси има таму и се ќе ти работи.
  Вака да ти е[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На efto, Fatal1ty_, Oliver! и уште 5 други им се допаѓа ова.
 14. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,107
  3,079
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Fala ti. Na ovoj nacin uspea.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
  На истиот овој начин се средува и проблемот со плаќање преку NLB Mpay апликацијата.
  Дури не го тргнеш проксито од АПН - не можеш да платеш со мобилната апликација.
  Таа вредност во прокси делот автоматски се става таму кога ќе ја ставиш СИМ картичката.
   
  На stormce му/ѝ се допаѓа ова.
 16. stormce

  stormce
  Intern

  29
  9
  8 Февруари 2018
  Машко
  Истиот проблем, од пред два дена преку мобилен интернет нема пристап само до форумот. Се останато отвара. Немам менувано сим ништо. Во секој случај ова со проксито помогна.

  Sent from my SM-J530F using Tapatalk
   
 17. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во последно време ми се појавуваат надгледувани теми иако не сум ги одбрал да ги надгледувам, ми се чини дека се тоа теми во кои имам учество во дискусија!
   
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Така е по дефолт. Ако напишеш нешто аутоматик ти ја става у надгледувани.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 19. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е било до сега така, од кога е така под дефолт?
   
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,999
  1,237
  5 oктомври 2007
  Машко
  Кај мене оддамна. Мислам имаше у сетингс некаде се местеше.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 21. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Но ниту сум местел ниту сум подесувал нешто во сетирања.
  Еве баш да видам дали оваа тема ќе ми ја смести во „надгледувани“.

  А да, уште нешто.
  Во табот „Надгледувани теми“ не ми појавува ништо, а сепак ми се појавуваат теми кој што ми се означени како надгледувани.
   
  Последна промена: 4 Февруари 2019
 22. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @krema ова од апликација кога пишуваш само така?
   
 23. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Можно е да е од tapatalk, мада одамна пишувам од апликација.
  Ајде баш ќе внимавам што и како ќе биде ако одговорам од апликација.
   
 24. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  До апликација е.
  По дифолт на форум не е сетирано да ги надгледуваш темите после постирање во истите. Ова можете да си го чекирате по желба, доколку сакате.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Вероватно е до тоа, изгледа има некои измени во поновите верзии на Tapatalk.
  Баш ќе внимавам во наредните денови што пишувам преку tapatalk и дали баш тие ќе ги стави во надгледувани.
  tnx
   

Сподели

Вчитување...