Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Багови

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.201
31.845
roka.mk
На ефтините работи нема попусти, затоа ги дава така. Провери на поскап продукт дали е како треба.
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
934
2.511
Кој ви е критериумот за евтино? 30 денари разлика, едниот има, другиот не:
1699990328011.png

750 денари има, кингстонот од претходниот пример од 920 денари нема:
1699990432706.png
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.201
31.845
roka.mk
Калкулацијата ја прави логика, улога има набавната цена, автоматски си пресметува
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.421
1.525
Во контролниот панел/работна табла не функционира измената на адресата за испорака.
Иако вели дека промената е успешно зачувана и адресата е променета, во пракса тоа не е така.
(4 нарачки напрајф од сношти до денес, и цело време ја менувам, ама пак си останува истата).
Не е некој голем проблем, пошто и онака има поле за оставање на забелешка пред да се заврши нарачката, па таму ја додавам адресата за испорака, ама ете, да пријавам.
Адресата е (не)успешно променета.jpg
И дали намерно се оставени во преводот Adresses и Log out на англиски?
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.387
6.548
Она со рејтингот сеуште стои. Не дава повеќе од 5.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.617
4.545
Писти Охту
после оставање на коментар на било која тема која шо не се надгледува, автоматски само прај да се надгледува темата, иако претходно не беше така. па треба да се враќаш, па да кликаш да не ја надгледува темата. плс сменете го да не се прај автоматски надгледување на тема. небитно е дали преку тапа или преку веб се пушта коментарот, пак автоматски се надгледува.

Едит: најдов сетингот. како побогу сам се активирал а не е чепнато одамна таму...јбг
 
Последна промена:

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.794
4.595

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.794
4.595

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.257
766
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Фаталити охрабри го малку Паланчански

барем со тоа дека единствена реклама Форумов која ја има е дека е Национална Социјална Мрежа на IT Сектор!!!
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
На it.mk кога одам да читам ми вика дека не сум најавен а сум најавен во форумот.
Мислењето е автоматски споено:

На it.mk кога одам да читам ми вика дека не сум најавен а сум најавен во форумот.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Одјаби се и повторно најави се. Сесија на wp чува пократко од xf
Па синхронизирајте сесии. Стајте hook на wp да логира автоматски ако најде валидна хф сесија полсаат работа е. Глупо е после волку време од нова верзија уште да го има проблемов.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.772
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно