• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Багови

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,426
4,838
Ethermine
www.facebook.com
Не знам дали е баг овоа или не.
Првиот пат ми ги јавува со темни букви па потоа откако ке рефреширам пребарувачот си се јавува нормално со бели фонтови.
Screenshot_900.png
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,196
3,778
Не знам дали е баг овоа или не.
Првиот пат ми ги јавува со темни букви па потоа откако ке рефреширам пребарувачот си се јавува нормално со бели фонтови.
Погледнете го атачментот 105758
Некој по грешка кликнал на сијаличето наместо на ѕвончето и затоа така се манифестирало :)
 

ZelenaJabuka

Intern
30 септември 2021
21
14
Здраво, никако неможам да исклучам известувања по електронска пошта за надгледувани теми. Ако исклучам известувања не ја добивам нотификацијата кога ќе го отворам форумот на веб. Кога ќе вклучам известувања добивам нотификација на веб плус е-пошта. Ова е чудно зашто опцијата "добивај известувања по е-пошта" ми е исклучена. Како да дпбивам нотификации во пребарувач, а не на е-пошта ?

Ова е прилагодувањето што го користам:

Screenshot_2021-11-08-11-23-52-166_com.android.chrome.jpg
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,564
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
@Fatal1ty_ еве да го пријавам мојот проблем. Во менито Известувања имам бела точка до секое известување и незнам кои се прочитани кои не. А ти? Како е кај тебе? Патем, добар ли си?

Screenshot 2021-11-08 at 21.59.25.png
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,426
4,838
Ethermine
www.facebook.com
Кај мене па тие нотификации , де ги има де ги нема. На секој рифреш пак ја јаува нотификацијата и ја снемува пак.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,564
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Си кликал по кругчињата?
OMG, добредојде!
Патем, кликањето по крукчињата не влијае никако... барем кај мене... види фото:
Screenshot 2021-11-08 at 22.53.32.png Screenshot 2021-11-08 at 22.53.36.png

Demit, фоткиве и не се така селфекспланаторни, требаше видео да снимам!

Патем, ова треба и во темата за превод, плус фотово:
Screenshot 2021-11-08 at 22.55.34.png
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
640
1,605
OMG, добредојде!
Патем, кликањето по крукчињата не влијае никако... барем кај мене... види фото:
Погледнете го атачментот 105941Погледнете го атачментот 105942

Demit, фоткиве и не се така селфекспланаторни, требаше видео да снимам!

Патем, ова треба и во темата за превод, плус фотово:
Погледнете го атачментот 105943
За појавувањето и губењето на бројката кај иконата за нотификации. Таму влијае. Ако ги маркираш/демаркираш за прочитани/непрочитани.

Инаку страничниот црвен бордер за нови нотификации го нема ни кај мене.

Патем, добро ве најдов ;) За малку ќе прејдовме на "ти" со глувците во подрум кај бочвите вино.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,564
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
За малце ќе споделев видео од што се случува со нотификациите... ама неможе да се прикачи .мов фајл... и пошто ме викаат Октар Струјата, по линија на помал отпор решив да гледам телевизор.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,426
4,838
Ethermine
www.facebook.com
За малце ќе споделев видео од што се случува со нотификациите... ама неможе да се прикачи .мов фајл... и пошто ме викаат Октар Струјата, по линија на помал отпор решив да гледам телевизор.
Гаѓај бели топчиња. Кај иконата. Заразни се ептен.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,803
29,784
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
За малце ќе споделев видео од што се случува со нотификациите... ама неможе да се прикачи .мов фајл... и пошто ме викаат Октар Струјата, по линија на помал отпор решив да гледам телевизор.

Мов да ги фати Apple
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,564
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,153
1,609
Неготино
Кога гледам YouTube видео, ако кликнам на Full Screen копчето и потоа стиснам Esc, ме враќа најгоре на страната и видеото си продолжува.
Треба да скролнам онаму каде што е видеото за да можам да го паузирам.

Видео прикачено во зипче.
 

Атачменти

  • 2021-12-07 00-09-26.zip
    1.2 MB · Прегледи: 7

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,054
9,909
Скопје
Кога гледам YouTube видео, ако кликнам на Full Screen копчето и потоа стиснам Esc, ме враќа најгоре на страната и видеото си продолжува.
Треба да скролнам онаму каде што е видеото за да можам да го паузирам.

Видео прикачено во зипче.
Тоа е кога користиш инфериорни прелистувачи.
 
6 ноември 2012
1,820
1,831
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
1. Текстот заедно со ОГРОМНИОТ outline излегуваат од нивната одредена позадина во Мојата Сметка
2. Непреведен дел во страницатаза пријавување багови (заедно со No File Chosen)
3. Непотребен Billing текст во страницата за внесување податоци при купување, доколку не се пополни некое (сите) задолжително поле
4. Insert multiple... непреведен текст на форумов при внесување повеќе фајлови (Screenshotception? :) )

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 1640209537914.png
 

D

Администратор
31 март 2007
3,489
2,742
www.iwmnetwork.com
1. Текстот заедно со ОГРОМНИОТ outline излегуваат од нивната одредена позадина во Мојата Сметка
2. Непреведен дел во страницатаза пријавување багови (заедно со No File Chosen)
3. Непотребен Billing текст во страницата за внесување податоци при купување, доколку не се пополни некое (сите) задолжително поле
4. Insert multiple... непреведен текст на форумов при внесување повеќе фајлови (Screenshotception? :) )

Погледнете го атачментот 107665Погледнете го атачментот 107666Погледнете го атачментот 107667Погледнете го атачментот 107668Погледнете го атачментот 107669

Дел средени, дел ќе се досредат ASAP.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,127
1,005
Скопје
Последниве три дена - несака да прими емоџи во мислење(неќев да досаѓам ама не се оправи уште)

prrture.PNG

Без емоџи - прима..
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,564
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Последниве три дена - несака да прими емоџи во мислење(неќев да досаѓам ама не се оправи уште)

Погледнете го атачментот 108843

Без емоџи - прима..
:poop:
Мислењето е автоматски споено:

Ок, ако е само емоџи, сака, ако е во комбинација со текст, неќе!
Мислењето е автоматски споено:

Али, го заебав системот, споени мислења и та дааааа, имаш и текст и емоџи... it's something!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,849
Членови
30,763
Најнов член
Filip88
На врв Дно