• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Backup решение

  • Ја почнал/а темата
  • #1

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,542
3,286
Predlozete hardware/software backup solucija za SOHO okolina do max. 10 kompjuteri.
Koi se vasite iskustva, sto e kvalitetno, a ne preterano skapo?
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Nt Backup, бесплатно и ефикасно. Направи си некоја скрипта со плански backup, на пр:incremental секој ден во неделета освен петок кога правиш full и завршена работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,567
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно