• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

BACKUP HELP!

23 јули 2007
338
8
Imam 10 Gb vo My Documents. Moram da go formatiram hard diskot. Dali e mozno da napravam Backup i da gi zacuvam podatocite nekade na Internet, a posle formatiranjeto da gi vratam nazad?
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Porano imav eden program da napravis back up na internet pa posle da si gi simnes fajlovite pa na kompjuterot samo sto sea nemozam da se setam na imeto od programata.Aj ke razmislam pa ke pisam.

PS Neli epolesno da gi stavis na Flash ili da gi snimis na DVD cede?
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Imam 10 Gb vo My Documents. Moram da go formatiram hard diskot. Dali e mozno da napravam Backup i da gi zacuvam podatocite nekade na Internet, a posle formatiranjeto da gi vratam nazad?
snimaj si gi na dvd-a kako ce naprais upload na internet? Alko imas mnogu jak upload mozes da najdes nekoj virtuelni serveri ali site imaat nekoja kvota taka da najkorisno ti e da gi snimas podatocite na dvd pa posle da si gi iskopiras. ili ako ti e na dve particii hdd staj gi na drugata a sistemskata formatiraj ja...
ako prais backup na internet racunaj deka treba da naprais 20gb protok :) 10 upload i 10 download
 
23 јули 2007
338
8
Nemam DVD rezac na kompjuterot na rabota. A dali mozam da napravam Virtual Private Network i da gi prevzemam fajlovite na domasniot kompjuter pa potoa da gi vratam nazad?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Nemam DVD rezac na kompjuterot na rabota. A dali mozam da napravam Virtual Private Network i da gi prevzemam fajlovite na domasniot kompjuter pa potoa da gi vratam nazad?

Ај искалкулирај колку време ќе ти треба да го изведеш ова? Ако не можеш да се снајдеш со DVD или со стикче најубаво од HDD на некој друг HDD директно.
 

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Најлесно е да го земеш hdd од работа и да го поврзеш на домашниот пц, па да префрлиш на неговиот hdd.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.303
Членови
31.484
Огласи
19
Најнов член
Kolecolev
На врв Дно