1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Backplate mod za graficki

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од Mario Markovski, 20 Мај 2020.

 1. Mario Markovski

  Mario Markovski
  Intern

  18
  13
  29 ноември 2018
  Машко
  Zdravo, zainterensiran sum da pravam backplate za graficka pa da prasham dali znae nekoj nekoe mesto vo skopje kade prodavaat akrilik/pleksiglas i kolku pari odprilika.
   
 2. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  214
  204
  24 Февруари 2016
  Машко
  Во локалниве стаклари знам дека секогаш имало, во нас. Аеродром позади Веро има стаклар можеш таму да прашаш.
   
  На Mario Markovski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario Markovski

  Mario Markovski
  Intern

  18
  13
  29 ноември 2018
  Машко
  Okay fala ke pobaram, i ako uspeam da napravam nesto ke pratam slika
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,079
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Elektroneon ја од таму набавив.
  Ти помогнам ако сакаш, имам правено.
   
  Speedster, damil, incontempt и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. MadBuldog

  MadBuldog
  Gaining Experience

  36
  76
  22 Јуни 2008
  Машко
  Можеш да се информираш кај дечкиве Ideja Kreativno Studio – Ideja Kreativno studio се наоѓаат под надвожњакот во автокоманда (од десната страна што води према железара).
  Имаат ласерско сечење (и гравирање), знам дека сестра ми таму имаше нарачано да и исечат акрилик, им достави векторски фајлови од формите за сечење.
  Локација:
  Google Maps
   
  На Mario Markovski и Molec им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...