• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

B450 TOMAHAWK, Ryzen 5 3600, 16GB DDR4-3600MHz, 240GB M.2, 1TB HDD, RX 570 4GB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

[email protected]

Gaining Experience
6 април 2013
90
120
Скопје
Се продава Gaming компјутер со следнава конфигурација:


MB: MSI B450 TOMAHAWK , 24 месеци гаранција

CPU: AMD Ryzen 5 3600 , 18 месеци гаранција

CPU Cooler: Deepcool Gammaxx black/red

RAM: Kingston 16GB (2x8) 3600MHz DDR4 HyperX Predator , 48 месеци гаранција

SSD: Kingston A400 2280 M.2 240GB , 24 месеци гаранција

HDD: Seagate BarraCuda 1TB , 12 месеци гаранција

PSU: CoolerMaster 600W B1 80plus

CASE: Deepcool MACUBE 310 Black ново

Case fans: 4 x 120mm CoolerMaster Black


Компјутерот следи со сите пропратни кутии и документи односно гаранциите од сетек и анхоч.


Има можност да се додаде графичка карта на конфигурацијата.

VGA: Gigabyte RX 570 4GB половна


Цена конфигурација+карта: 48000 денари

Цена без графичка: 36000 денари IMG_20210416_162045.jpeg IMG_20210424_142830.jpeg IMG_20210509_180910.jpeg IMG_20210509_180826.jpeg

Испратено од WAS-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно