• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Б.И.О.С. - Бесплатно Информатичко Онлајн Списание

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Prvo so prvo mi se dopaga imeto:bravo:Vtoro mi se sviga kako ste go napravile da se lista(good idea).Sodrzinite se OK kako za pocetok.Se na se mi se dopaga.Se nadevam deka ke produzite so ovoj interesen proekt.Samo napred:bravo::bravo:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Името е супер:). Ми се допаѓа и списанието. Продолжете, би требало да испадне одлично (мислам на финалната верзија).
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Имам и пофалби и критики... Прво идејата е супер и името е многу интересно.

Не ми се допаѓа тоа што буквите се многу големи и списанието како спиесанието да е во големина од една обична тетратка ...
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Prekrasno..
Ideata vi e mnogu dobra, i da ne se povtoruvam so ostanatite, imeto vi e epten profesionalno odbrano. Zasega osven ovie, nemam drugi komentari. Mozham da vi posakam samo mnogu srekja i ponatamoshen uspeh vo rabotata.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Смени charset во utf-8 и препиши го текстот со вклучена македонска подршка.
Убаво кажани, ништо разбрано.:chudenje: Во флаш не се разбирам, само го користев како темплејт. Ако можеш подетално да објасниш што е тоа и како да го направам :p
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Убаво кажани, ништо разбрано.:chudenje: Во флаш не се разбирам, само го користев како темплејт. Ако можеш подетално да објасниш што е тоа и како да го направам :p
Software expert?

Драун практично ти вели користи македонска поддршка место македонски фонтови, и намести го енкодингот да е utf-8.

Огромни забелешки за дизајнот. Вклучете во тимот некој кој може да ви помогне околу дизајнот на е-списанието, сликите,и сајтот. Понудете повеќе од 12 страни и концентрирајте се на уникатни содржини.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Software expert?

Драун практично ти вели користи македонска поддршка место македонски фонтови, и намести го енкодингот да е utf-8.

Огромни забелешки за дизајнот. Вклучете во тимот некој кој може да ви помогне околу дизајнот на е-списанието, сликите,и сајтот. Понудете повеќе од 12 страни и концентрирајте се на уникатни содржини.
Види, сето тоа е арно, али ако прочита ова беше само тест, за да видиме реакции од читателите. Сега, чим им се допаѓа идеата, ќе седнеме и ќе го дотераме.
 

nullVector

Intern
6 јануари 2008
2
0
A што е со гага домејнот и гага хостингот? :D
Ако сте сериозни за списаниево, ќе треба да ги смените фривебс и фридомејн.

И уште една забелешка за дизајнот. Треба целосно преуредување.

Инаку идејата е добра, а и името ми се допаѓа. :D
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
A што е со гага домејнот и гага хостингот? :D
Ако сте сериозни за списаниево, ќе треба да ги смените фривебс и фридомејн.

И уште една забелешка за дизајнот. Треба целосно преуредување.

Инаку идејата е добра, а и името ми се допаѓа. :D
Зошто целосно преуредување? :muahaha:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Еве сега го подобрив интерфејсот на списанието со многу повеќе опции, а со следниот број следува поголема резолуција за да може да биде зумирано.

НАПОМЕНА: За да го видите новиот изглед на списанието, избришете ги вашите "Temp" фајлови.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Еве сега го подобрив интерфејсот на списанието со многу повеќе опции, а со следниот број следува поголема резолуција за да може да биде зумирано.

НАПОМЕНА: За да го видите новиот изглед на списанието, избришете ги вашите "Temp" фајлови.
Ushte podobro.. Ushte povekje mi se dopagja vaka.. Posebno interesno e shto mozhe da se chita na cel ekran, a isto taka i pozadinite ubavo odgovaraat na spisanieto.. Bravo. Prodolzhete taka.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Ne e loso...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
А списаниево секогаш содржински ќе се состои од 9 страни или ќе се потрудите да има повеќе :bye1:
Се разбира дека следниот број ќе има многу повеќе, првиот беше само тест. :bravo:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
A што е со гага домејнот и гага хостингот? :D
Ако сте сериозни за списаниево, ќе треба да ги смените фривебс и фридомејн.

И уште една забелешка за дизајнот. Треба целосно преуредување.

Инаку идејата е добра, а и името ми се допаѓа. :D
Е ти да плакаш за домејн и хостинг за десплатно тест списание!
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Интересно списание, браво за името, само во иднина повеќе оригинални содржини и многу повеќе страници.
:bravo::bravo:
Keep up the good work!
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Извини.. лошо се изразив. Мислев на свежи содржини.. пример темата за смс пораките веќе ја видов некаде тука на форумов, така ако си планирал да ја ставиш во списанието не си требал првин тука да ја постираш.. ама нема везе. :rolleyes:

Поздрав!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,881
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно