1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ах тие ботови

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од StarBuck, 23 Февруари 2008.

 1. astojkovski

  astojkovski
  Intern

  257
  34
  12 ноември 2008
  Машко
  <astojkovski> Orihime kako seksot so hir0?
  <+Orihime> astojkovski: Kaj e hir0.
   
 2. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA

  awwwww :zaljuben2:
  hir0 is gone for good... зега за сега :)
   
 3. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Miss StarBuck do you have any intensions of resurecting hir0 from the dead? :)
   
 4. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  може за master thesis да бидне нешто :rolleyes:
   
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Аууу... i like it... само глеј побрзо.. :)
   
 6. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  :)):)):))
   
 7. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  БУМП.

  Браво за ботовите , многу се паметни :D

  Ја го направив dobro momche - онлајн бот , ама не е паметен ко вашиве :))
   
 8. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA

  ахахахахаха зашто го пропуштив ова :LOL:
   
 9. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  @StarBuck
  Гарант имаме купче интересни ствари промашено :) Ова е една од тие
   
 10. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Но само малку од нас би ја разбрале горенаведениот гег :))
   
 11. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  тачно...
  зашо нема никој на канал?
   
 12. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Јас сум увек на ИРЦ. Пред малце само што те испиштив.
   
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  за кој канали станува збор? Да не читам цело..
   
 14. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  #it.com.mk на irc.freenode.org
   
 15. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Што стана со ботовиве???
   
 16. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Умреа.

  Можеби има шанси некој да сака да го реинкарнира својот бот ? Spion, Drunky, Buck-e, neW1 ?
   
 17. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
  Мислам дека Byakuya умре дефинитивно. Немам ни backup од conf фајловите, можеби на некое цд има нешто ама тешко дека ќе побарам во брзо време :)
   
 18. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  hir0 умре во формат. може некој ден кога ќе немам работа ќе го дигнам од мртви.
   
 19. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Ајде ви се молам :D:D
   
 20. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Здраво, како сте ?
   
 21. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  ...
   
  1 person likes this.
 22. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  OMG Aleks WTF FTW :LOL::LOL::LOL:
   
 23. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Ми фрлија корпа ;(
   
 24. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
Слични теми
 1. 386ka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,034
Вчитување...

Сподели

Вчитување...