• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

AWS Certified Solutions Architect - Associate

  • Ја почнал/а темата
  • #1

cakii

On your way to fame
23 февруари 2011
397
722
Здраво на сите !

Веќе некое време се спремам за полагање на AWS Certified Solutions Architect - Associate сертификатот, па ме интересира дали има некој на форумов што го поседува овој сертификат?

Би било убаво ако некој може да сподели кои прашања му се паднале, на што да се внимава повеќе и слично.

За подготовка до сега поминав 2 курса (еден online и еден instructor led - Architecting on AWS).

Исто така, при крај сум со AWS Certified Solutions Architect - Official Study Guide.

Доста време поминувам дневно на AWS и тестирам најразлични сценарија, а до сега имав и подготовки за 2 проекти на AWS, па целите сценарија за проектите веќе ги тестирав со моја тест околина.

Моментално ја завршувам книгата, правам база со прашања и чекам да ми закажат полагање од фирма.

Исто така, има ли корисници на AWS на форумов ?

Поздрав ! :)
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,463
3,774
Скопје
Кај и да е и јас ќе полагам... Видеа од ACloudGuru и Linux Academy и тестови од WhizLabs ми се спремни :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,523
Мислења
858,571
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно