1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AW2518HF покажува 239HZ

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од karpalak, 14 Август 2019.

 1. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  Пред некој ден го земав мониторот од AW2515HF 240hz поврзан е со HDMI 2.0 тој што доаѓа со него и во advanced display settings покажува дека е 239хз, исти ваков другар ми купи кај него пишува 240HZ све исто поврзано, што е проблемот? И каде би можел добар Display Port да купам за да можам со G-SYNC да го пробам
   
 2. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  979
  1,108
  9 Јуни 2015
  Машко
  seriously? прочитај тука и продолжи понатаму.
   
  На igor_igor и mdeni им се допаѓа ова.
 3. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  571
  281
  5 ноември 2013
  Машко
  @Вајкинг ама тоа е 0.001 hz послаб од мониторот на другарот, послаб ке е во игри, помагај како да го направи 241hz
   
  itstheigyg, karpalak, bLaCk AnArChY и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  Прочитав добро и каде би можел добар Display Port да купам за да можам со G-SYNC да го пробам
   
 5. yuuxuu

  yuuxuu
  Intern

  17
  9
  13 Мај 2015
  Машко
  Логинг Електроникс. Ти треба адреса број од нив?
   
 6. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  Imgur го земав овој како да проверам дали може 240хз 1080п?
   
 7. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  979
  1,108
  9 Јуни 2015
  Машко
  според ова, може.
   
 8. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  значи со ова да го користам за G-SYNC или негде би можел бољи да најдам
   

Сподели

Вчитување...