• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Автомобили

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ајде да подискутираме на уште адна оф-топик тема. Каков автомобил имате? Каков сакате да имате? Што има ново во светот на автомобилите? Постирајте линкови за нови модели на автомобили, безбедност, crush-тестови, новата технологија имплементирана во автомобилите и се друго што е поврзано со автомобилите. :auto:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ajde ti pocni kazi ja tvojata zelba za kola. Inace ne bi mi doslo loso edno BMW M6 ili Lamborgini Golardo. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
OK. Ете јас моментално имам Сеат Ибица 1.9Д. Стар е 15 години и досега одлично ме служи. Сега сум во план за купување на нешто ново. Е сега ако праиме муабет што би сакал имам постојат 2 солуции. Една е што ке купам во рамките на моите можности, а втората е што би сакал доколку "money is not object". :rolleyes:
Би сакал да имам еден Мерцедес СЛ600 кога би можел да си го дозволам, :LOL: ама сега во план сум да си купам WV Passat од најновите. Кошта околу 20-23.000 евра во зависност од моделот и опремата. А Мерцедесот ке почека малку. :LOL: :LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Да Голфовите исто ми се свиѓаат. Прд некој ден слушнав дека излегол Голф-6 и имало слика на интернет и многу бил јак. Баш сега ке побарам слика да го видам

Update:
Ета семо за 1 мин најдов линк:
http://www.3harts.nl/VWgolfVI/index.htm

Голф си е Голф независно од генерацијата. Традицијата продолжува! :bravo: :bravo: :bravo:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Super se Golfovite. Mnogu mi se prai kef za eden Golf 3 GTI. Samo uste vozacka ke mi treba togas :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Мерцедес СЛ 600 модификуван од Kircherer!

Еве една модификувана верзија од мојот автомобил на соништата. :LOL:
Модификуваниот модел е СL К 60 EVO и еве само 2-3 сликички
 

Атачменти

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Golf e masina beee.Golf,Mercedes,i BMW gi pocituvam samo za koli.
Drugo se e fals.
Jas moze neam vozacka ama po ulica go vozam golfot sam.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
И јас сакам Аudi А3, ама не се баш евтини. Инаку службена кола ми е Ауди А4 караван (да, службена) која многу си ја сакам.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ej

Eve malce smesni rimi za koli:

Dacia kupi ja pa placi ja.
Lada vozi dada.
Cico vozi fico.
Kako jugo nema drugo.
Miko vozi tiko.
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,055
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно