• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Автоматска претплата на тема

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vetarvomagla

Intern
22 јуни 2007
55
1
Зошто кога отворам тема или кога оставам мислење некаде, не ме претплатува автоматски. Некогаш заборавам сам да одберам претплата, па после додека најдам тоа што барам...И најчесто ќе се изнервирам и ке исклучам форумот. Значи муабетот ми беше да направите автоматски да не претплатува на темите кои ги отвараме или каде што сме оставиле мислење. Поздрав
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
Бидејки има некои кои не сакаат автоматски да им се преплатува

мозе има во К CP опција за автоматски не знам

но до тоа те делат само 3 клика кои нема да ти одземат повеке од 10 секунди

Алатки за тема -> претплати се на тема- > додади известување
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vetarvomagla

Intern
22 јуни 2007
55
1
Бидејки има некои кои не сакаат автоматски да им се преплатува

мозе има во К CP опција за автоматски не знам

но до тоа те делат само 3 клика кои нема да ти одземат повеке од 10 секунди

Алатки за тема -> претплати се на тема- > додади известување
3 клика се, ама сепак е малтретирање, тоа, инаку може и со еден клик да се реши тоа,ако има автоматска претплата. Па во СР ке кликнеш (само еден клик) откажи претплата. Еден е помалку од три клика :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
да не мерам но ако за тебе 3 клика од кои еден е drop down не ти ја превчитува страницата и нема да бидат повеке да не нагаѓам но максиум 5 сек

доколку тоа за тебе е малтретирање стварно откажи се од интернет не е тоа за тебе :bravo::bravo::bravo:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
да не мерам но ако за тебе 3 клика од кои еден е drop down не ти ја превчитува страницата и нема да бидат повеке да не нагаѓам но максиум 5 сек

доколку тоа за тебе е малтретирање стварно откажи се од интернет не е тоа за тебе :bravo::bravo::bravo:
tocno. jas ne sakam da se pretplatuvam a i neznam sto maltretiranje ima tuka.. na primer sekogas koga se registriram gi proveruvam site tie opcii...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
да како што кажа fiascoo.има и полесен начин

кога отвараш тема
погледни подоле во
Додатни опции,

има Известувања за теми избери си кое сакаш
значи дојдовме до 1 клик
доколку ти е и тоа многу не знам веќе што уствари бараш тука (тука мислам воопшто на интернет)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,178
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно