1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

авира најдобар антивирус

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од kjosmofon, 8 oктомври 2013.

 1. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,731
  7 oктомври 2011
  kalfa
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,562
  3,473
  11 Декември 2008
  Машко
  Кај мене си отвара, ти со MSE-то изгледа си закачил некој вирус па те блокира :D

  avira.PNG
   
 3. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,731
  7 oктомври 2011
  kalfa
  моментално во компјутеров имам повекје вируси од инфективна клиника и неам антивирус
   
 4. тотето

  тотето
  Спамер

  705
  673
  4 oктомври 2011
  Машко
 5. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,731
  7 oктомври 2011
  kalfa
  не отвора од 3 com кај мене и од android, едниот лаптоп има нов win8 инсталиран на нов диск пред 10 мин
   
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,731
  7 oктомври 2011
  kalfa
  na olikomerc browserot prima od zavcera kod pa zatoa raboti
   
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,368
  2,977
  4 Септември 2008
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,068
  25,350
  4 Септември 2008
  Avira, е антивирус кој е сличен на MSE, се базира на антички методологии за детектирање на малвер, и е ништо друго него само еден основен антивирус кој цврсто се ослонува на дефинициите.

  Скенирај со Hitman Pro & Malwarebytes.
   
 9. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,597
  5,220
  21 Јануари 2009
  Океј, ќе ја резректнам темава пошо...
  Поебав 5 саати за да решам зошто не ми работи скенерот на HP MFP M125a.
  Реинсталирав драјвери два три пати, рестарти, траблшутинг со некој си ХП доктор. Гасење од струја принтер, ставање директно во штекер, различни усб порти...
  За на крај, да отидам во hardware properties на скенерот и во driver details да видам дека освен microsoft и hp драјвери, се шмугнал некој си avusbflt.sys од Авира. Па ајде Гуглај го фајлов, па на втора страна, на проклет хп форум германски со гугл транслејт да дознаам дека треба да влезам во регистри да најдам некој key што го содржи скапаното avusbflt.sys и да го ринејмнам/дисејблнам.
  Чепкав у регистри а инстукциите од google translate, шизик на ризик.
  Ултимејт фејл е ова на Авира, колку шо сфаќам, става некој свој драјвер у драјверите за скенерот. Може им било у глава некоја појака заштита или што ти ја знам.. ако ме одмрзи ќе им се стаам на форум.
  Да ти срамно глаголнам чадорчето. Отсекогаш најмногу сум го сакал но ова е 2-3 пат да ме попизди до олку.
   

Сподели

Вчитување...