• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Avira Antivir Premium Security Suite проблем

[email protected]

Gaining Experience
22 август 2009
1,338
131
Дали кај некој што ја има инсталирано последната верзија на Авира му дава некои чудни проблеми,дека божем avguard.exe was stoped working...etc Додека не ја надоградив Авирата од верзија 9 немаше никаков преоблем,но откако се надогради самата на верзијата 10 почнаа маките. Ова го прашувам бидејќи и на други компјутери кај што беше инсталирана ги даваше истите грешки набројани погоре. Дали некои има чепнато по Google за што станува збор и зошто се појавуваат тие грешки или пак скраја да е некој баг во посладната верзија.
 
19 август 2009
440
14
Јас користам авира и пред некое време исто кога апдејтував само маил гуард не работеше. Го уклучив и отогаш нема дадено никаква грешка освен дека лиценцата ми истекува за 2 дена. Ако имаш лиценца дај ми ја на пвт.
 

[email protected]

Gaining Experience
22 август 2009
1,338
131
Јас користам авира и пред некое време исто кога апдејтував само маил гуард не работеше. Го уклучив и отогаш нема дадено никаква грешка освен дека лиценцата ми истекува за 2 дена. Ако имаш лиценца дај ми ја на пвт.

Немам поима што е работата. и мене често ми ги деактивира mail guard i web guard на start up ама си ги покренам рачно. Аха лиценцата ти е пратена на пп.
Позз!!
 

[email protected]

Gaining Experience
22 август 2009
1,338
131
Работата ја завршив со деинсталација на Авирата и инсталирање на COMODO Internet Security Free, и сега за сега добро се покажува, па за понатаму ке видиме.
 

Il Magio

Intern
15 јануари 2010
11
0
А зошто не си ставиш Eset Smart Security Bussines edition ??

Јас го користам веке 1 година,до сега се немам пожалено од него,секоја недела-две скенирам со него и со malware-bytes и немам проблеми...
 

[email protected]

Gaining Experience
22 август 2009
1,338
131
А зошто не си ставиш Eset Smart Security Bussines edition ??

Јас го користам веке 1 година,до сега се немам пожалено од него,секоја недела-две скенирам со него и со malware-bytes и немам проблеми...

Имав НОД, ама имаше една мана поради која што го сменив.Најпрвин ми пушти 2 тројанци кои што ги пронаоѓаше ама интересното беше што не сакаше да ги брише.И од тогаш сум рекол НЕ за нод32.Сега на лаптопот имам авира премиум, а на домашниот ком. инсталирав COMODO Internet Security Free и мислам колку за бесплатна верзија нуди навистина многу.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,160
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно